دادستان کرمان: شواهدی از انگیزه مالی در قتل موبد زرتشتی وجود دارد

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در تشریح جزییات قتل موبد زرتشتی و دو تن دیگر به دست افراد ناشناس در شهر کرمان گفت: با توجه به اینکه در خودروی یکی از مقتولین مبلغی حدود ۱۰ هزار دلار آمریکا کشف شده شواهدی از انگیزه های مالی و خانوادگی در این قتل وجود دارد.

به گزارش ایرنا دادخدا سالاری روز یکشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها ضمن اشاره به اینکه پرونده قتل آرش کسروی، فرحناز رفیعی و گنجعلی خانی حاکمی به صورت ویژه در دست رسیدگی قرار دارد، افزود: پرونده‌های قتل بدون توجه به ملیت و مذهب افراد مورد رسیدگی دستگاه قضایی استان کرمان قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: در پی کشف جسد سه فرد (آرش کسروی، فرحناز رفیعی و گنجعلی خانی حاکمی)، در ویلایی در منطقه ماهان در تاریخ سوم مردادماه سال ۹۹ موضوع رسیدگی به این پرونده از سوی بازپرس ویژه قتل آغاز شد و در مرحله نخست، گزارشات پزشکی قانونی استان کرمان حکایت از قتل این افراد در روزهای قبل داشته است. 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان اینکه آرش کسروی از هموطنان اقلیت و فرحناز رفیعی و گنجعلی خانی حاکمی از هموطنان مسلمان بوده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به کشف ۱۰ هزار دلار ارز از خودروی احدی از مقتولان این حادثه،  فرضیه انگیزه‌های مالی و خانوادگی قتل پررنگ بوده و در کنار این فرضیه تمامی جوانب احتمالی نیز از سوی بازپرس ویژه قتل به صورت دقیق و کارشناسی مورد رسیدگی قرار دارد. 

سالاری تاکید کرد: کار جمع آوری شواهد و قرائن لازم از سوی بازپرس ویژه قتل و دایره جنایی پلیس آگاهی به صورت شبانه روزی در دست انجام است و تاکنون نیز نتایج خوبی از جمله انگیزه‌های مالی و خانوادگی بدست آمده و در صورت کسب نتایج کامل و نهایی، تمامی ابعاد این موضوع اعلام خواهد شد.

وی با تاکید بر این مطلب که رسیدگی به پرونده‌های قتل باتوجه به اهمیت آن‌ها بدون توجه به مذهب و ملیت افراد به صورت شبانه روزی مورد توجه قرار می‌گیرد، اظهارداشت: اهمیت پرونده‌های قتل به دلیل آن است که حق حیات یک فرد با هر مذهب و ملیتی به صورت غیرقانونی سلب شده است که مسبب یا مسببان آن باید مطابق قانون مورد تعقیب و مجازات قرار گیرند. 

شهر توریستی و گردشگری ماهان در ۲۰کیلومتری کرمان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =