امام جمعه خلخال: اقامه نماز جمعه احیای فرامین بزرگ الهی است

اردبیل _ ایرنا _ امام جمعه خلخال گفت:تلاش برای برگزاری آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه بزرگترین خدمت برای احیای فرامین بزرگ الهی و ترویج فرهنگ قرآن و عترت در جامعه است.

به گزارش ایرنا ،حجت الاسلام کریم اسدی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت سالروز اقامه نماز جمعه و تجلیل از دست اندرکاران برگزاری نماز جمعه خلخال افزود: نماز جمعه محلی مناسب برای اجتماع عظیم مومنین ،بیان واقعیات ،مسائل و مشکلات مردم و جامعه و ظرفیتی بزرگ برای حفظ ارزش های والای انقلاب و نظام اسلامی ایران است.

وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه اقامه نخستین نماز جمعه کشور به امامت آیت الله طالقانی در سال 1358 در تهران فراهم و بدنبال آن این نماز پر صلابت عبادی ، سیاسی و دشمن شکن در سراسر میهن اسلامی ایران اقامه شد.

وی با گرامیداشت یاد آیت الله یکتایی نخستین امام جمعه خلخال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین ائمه جمعه ای که پس از امام جمعه فقید این شهر در سنگر نماز جمعه خلخال حضور داشته اند، اظهارداشت: تلاش و زحمات همه اعضای ستاد نماز جمعه و دست اندرکارانی که زمینه حضور گسترده هفتگی مردم را در این نماز فراهم می کنند قابل تقدیر است.

رییس ستاد نماز جمعه خلخال نیز در این آیین گفت: کلنگ  عملیات اجرایی ساخت مصلای نماز جمعه این شهر در سال 1389 با اعتبار اولیه 13 میلیارد ریال بر زمین زده شده است.

 سیداحمد معصومی با اشاره به این که تا به امروز این پروژه همچنان نیمه کاره است، خواستار تامین اعتبار مورد نیاز تکمیل این مصلا شد.

وی افزود: پس از گذشت بیش از 10 سال از عملیات اجرایی احداث مصلای نماز خلخال این پروژه همچنان نیمه تمام مانده و نماز در طبقه زیرزمین این پروژه اقامه می شود.

وی گفت: در حال حاضر از پروژه 6 هزار و 230 متری مصلای نماز جمعه خلخال که قرار است در سه طبقه احداث شود تنها طبقه زیرزمین آن با نواقص موجود بهره برداری شده است.

او افزود: اقامه نماز جمعه با توجه به مشکل تاسیسات گرمایشی و سرمایشی مصلا در فصول مختلف سال در شان و منزلت نمازگزاران نبوده و نیازمند توجه مسوولان امر به تامین اعتبارات تکمیل این پروژه بزرگ مذهبی و فرهنگی این منطقه است.

به گزارش ایرنا، مسوولان شهرستان خلخال با حضور بر سر مزار آیت الله یکتایی یاد و نام نخستین امام جمعه این شهرستان را گرامی داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =