کاپلو: رئال تنها تیمی است که می‌تواند از پس سیتی برآید/ «مسی» نابغه است

تهران- ایرنا- «فابیو کاپلو» پس از قهرمانی باشگاه اسبق خود یعنی رئال مادرید در لالیگا، حالا تعطیلات پساکرونای خود را با شور و اشتیاق بیشتری پشت سر می‌گذارد.

مرد ایتالیایی در دوران حضور روی نیمکت کهکشانی‌ها در سال‌های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۷ قهرمان اسپانیا بود و حالا به عنوان هوادار دیدارهای تیم محبوبش را می‌نگرد.

کاپلو در گفت‌وگو با مارکا در خصوص موضوعات زیادی اظهارنظر کرد.

فصل غیرعادی بود اما رئال لالیگا را فتح کرد.

بله و به شایستگی این کار را کرد. آنها بهترین بازی‌ها را به نمایش گذاشتند، گل زدند و گل نخوردند. رئال انحصار بارسلونا را پایان داد و از تزلزل آنان بهره برد اما باید شفاف حرف بزنیم؛ رئال به خاطر شایستگی‌های خودش قهرمان شد نه به دلیل اشتباهات دیگران.

«کریم بنزما» فصل فوق العاده ای را پشت سر گذاشت.

استثنایی بود. او به یک معیار برای مادرید بدل شده و بدون شک بهترین است. او مسوولیتی را پذیرفته است که در زمان «کریستیانو رونالدو» آن را برعهده نداشت. بنزما شامه خوبی برای گلزنی دارد و این را نشان داد. گل‌های تعیین کننده‌ای به ثمر رساند و فکر می‌کنم از زمان امضای قرارداد با رئال، این بهترین فصل او بوده است.

«تیبو کورتوآ»...

برای او بسیار خوشحالم. او همیشه دروازه‌بان فوق العاده‌ای بود اما فصل گذشته کمی مرا غافلگیر کرد چون انسجام نداشت. امسال سیوهای زیاد و چشمگیری کرده و بعد از مدت ها، حالا رئال یک «زامورا» دارد.

و «سرخیو راموس»...

او با من لالیگا را فتح کرد و در آن زمان هم اسطوره باشگاه بود. او یک کاپیتان واقعی و رهبر است؛ چه در زمین و چه خارج از آن. کیفیت بالایی دارد و همیشه برای تیم تعیین کننده است. علاوه بر این، او شخصیت فوق العاده‌ای هم دارد.

بازیکن دیگری که با او قرارداد امضا کردید، «مارسلو» بود...

وقتی نوجوان بود او را آوردم و برای باشگاه عملکردهای خوبی به نمایش گذاشته است. او بازیکن بزرگی است و می‌تواند دو یا سه سال دیگر بازی کند. او یکی از بهترین‌ها در پست دفاع چپ است.

آیا از «ادن هازارد» ناامید هستی؟

البته. او بازیکنی نبود که در چلسی می‌دیدیم و برای مدتی طولانی مصدوم بود و نتوانست وفق پیدا کند. همیشه به او به عنوان بازیکنی بزرگ نگاه می‌کردم اما پیراهن مادرید بار سنگینی است و هازارد امسال در این سنگینی غرق شد. بدیهی است که سال آینده بهتر خواهد بود.

به جوان‌ها برسیم؛ «وینیسیوس»، فده والورده و دیگران..

همه آنها را دوست دارم. آنها باکیفیت هستند اما به زمان نیاز دارند. درست مثل زمانی است که با «فرناندو گاگو»، «گونزالو هیگوآین» و مارسلو قرارداد بستم. رییس گفت که آنها باید بازی کنند و من گفتم آنان به زمان نیاز دارند. باید مراقب آنها بود.

فتح جام برای زین الدین زیدان عادت شده است..

فوق العاده بود! صمیمانه‌ترین تبریک‌هایم را برای او می فرستم چون او کار فوق العاده‌ای انجام داد. قهرمانی لیگ سخت است و او موفق شد. ۱۰ برد و یک تساوی تحسین برانگیز است.

در مورد بارسلونا چطور؟

شرایط بسیاری عجیبی است. درک نمی‌کنم که آنها چطور از هم پاشیدند. رفتن «ارنستو والورده» غافلگیرکننده بود و «کیکه ستین» با فلسفه‌ای بسیار خاص وارد شد و تیم از هم پاشید. آنها بازیکنان خوبی دارند اما بسیاری از آنان پیر هستند.

اما «لیونل مسی» همچنان لیونل مسی است..

او نابغه است. از نظر من بهترین است. بارسلونا یعنی مسی؛ باید ببینیم بعد زا بازنشستگی وی چه اتفاقی رخ خواهد داد. راستی، زمانی که ۱۷ سال داشت، میخواستم او را به یوونتوس ببرم.

و «کریستیانو رونالدو» در یوونتوس چگونه است؟

بسیار خوب و در آستانه قهرمانی مجدد. او به نظر خوشحال است و گل می‌زند.

در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه و انگلیس انتقادهای زیادی از کمک داور ویدئویی (VAR) مطرح می‌شود.

این فناوری را دوست دارم اما در مورد صحنه های آفساید و گل‌هایی که از خط دروازه رد نمی‌شود. شرایط مربوط به خطای هند افتضاح است و هیچکس از آن سر در نمی‌آورد و در نتیجه همه خواهان ریشه کن کردن VAR هستند.

محتمل‌ترین گزینه قهرمانی در لیگ قهرمانان از نظر شما کدام تیم است؟

در سپتامبر هم گفتم. منچسترسیتی اما باید حواسمان به بایرن مونیخ هم باشد.

رئال چطور؟

این تورنمنت، تورنمنت آنان است و مادرید همیشه مادرید. وظیفه پیچیده‌ای دارند و باید بدون دریافت گل، دو گل به سیتی بزنند و راموس هم غایب است. کار سختی است اما اگر تیمی بتواند این کار سخت را انجام دهد، آن تیم رئال است. هرچیزی ممکن است.

در مورد اتلتیکومادرید چه صحبتی دارید؟

«دیگو سیمئونه» فوق العاده است. حذف لیورپول کار بزرگی بود. آنها همیشه فرصت طلب هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha