تخصیص ۴۱۸ میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی میانه در سال جاری

تبریز- ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه از تخصیص ۴۱۸ میلیارد ریال اعتبار از محل تملک دارایی های سرمایه ای استان، محل متوازن سه درصد نفت و گاز و ۲ منبع دیگر برای اجرای پروژه های ناتمام، اولویت دار و پروژه های پیشنهادی شهرستان در سال جاری خبر داد.

محمدرضا مشایخی روز یکشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با اشاره به کاهش کم بودجه سال جاری در شهرستان نسبت به سایر شهرستانهای استان افزود: پروژه های راه و آب شرب و کشاورزی برای شهرستان ما از اولویتها به شمار می رود که از دستگاههای عضو کمیته برنامه ریزی انتظار می رود علاوه بر سهم مشخص شده برای این پروژه ها به دنبال اخذ اعتبارات ویژه با استفاده از ظرفیت نمایندگان مردم میانه در مجلس باشند.

وی با اشاره به درخواست سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری  در حوزه های نیرو و فولاد از جمله مجتمع تولید فولاد، دالان دوم نیروگاه بادی آقکند و بسیاری از پروژه های دیگر خواستار آمادگی دستگاههای مربوطه بویژه خدمات رسان و بانکها برای همکاری های لازم شد و تاکید کرد: باید شانه به شانه سرمایه گذاران حرکت کنیم.

مشایخی در ادامه گفت: اصلی ترین شاخصه در اقتصاد شهرستان و رونق اشتغال در توجه به فولاد و توسعه آن است.

وی برلزوم پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان از سوی ادارات، نمایندگان مردم در مجلس و امام جمعه میانه با همراهی فرمانداری ویژه شهرستان تاکید کرد و از ادارات خواست تا در بازه زمانی ۱۰ روزه، پروژه های اولویت دار خود را  به صورت مدون برای طرح در کمیته برنامه ریزی آتی ارائه کنند که بعد از آن از طریق مبادی کشوری پیگیری شود.

فرماندار ویژه میانه ورودی شهرستان از طرف زنجان و راه فیروزآباد را برای اتصال به اردبیل جهت تسهیل در مراودات با این استان را مهم خواند و اضافه کرد: اجرای این پروژه ها نیازمند پیگیری برای اعتبارات ویژه است.

حجت الاسلام عبداله محمدی امام جمعه میانه هم با تبریک پیشاپیش دهه ولایت و امامت و عید قربان و غدیر، توجه به مسائل فرهنگی، آموزشی و تربیتی را مورد مغفول در جامعه و مجلس خواند و تاکید کرد: اگر اولویت ما در جامعه اسلامی ایران توجه به این مسائل باشد به طور قطع شاهد رفع بسیاری از مشکلات خواهیم بود.

امام جمعه میانه بهداشت و توجه به مبلمان شهری را از دیگر اولویتها برای توجه هر چه بیشتر بیان کرد و افزود: باید  از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان، فولاد و ایمیدرو در جهت رونق اقتصاد و رفع مشکل بیکاری جوانان بهره ببریم.

وی سرمایه گذاری در حوزه فولاد را سبب تبدیل شدن شهرستان به قطب جذب نیروی کار برشمرد و همکاری با سرمایه گذار فولاد را خواستار شد. 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به مشکلات بسیار در کشور از جمله مشکلات اقتصادی، اضافه کرد: باید با ارائه تدابیر خاص در خصوص مشکلات اقتصادی مانند جلب و جذب سرمایه گذار از این وضعیت به سلامت عبور کنیم.

مهدی اسماعیلی با اشاره به وجود ۱۳ درصد راه و ۳۳ درصد آبهای جاری استان در شهرستان میانه، عدم وجود راه احداثی برای چندین روستا و مشکل پایاب سد آیدوغموش، مشکلات سد شهریار و عدم تکمیل آبرسانی به میانه را از جمله تراژدی های غمبار برای شهرستان در سایه کم توجی ها از گذشته عنوان و تاکید کرد: برای رفع این مشکلات  با تمام توان در کنار مسوولین شهرستان خواهم بود.

وی رفع مشکلات شهرستان را در سایه همراهی و تعامل مسوولین برای جلب و جذب سرمایه گذار و تکریم آنان عنوان کرد و گفت: باید به استقبال سرمایه گذاران رفته و یاریگر آنها با هموار کردن مسیر سرمایه گذاری باشیم تا مشکلات شهرستان از جمله بیکاری کاهش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =