۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83885452
۰ نفر

برچسب‌ها

تولید بیش از ۳۰۰ هزار مگاوات ساعت برق در نیروگاه سد سفیدرود

رشت - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از تولید ۳۰۷ هزار مگاوات ساعت برق در نیروگاه برق آبی سد سفید رود از ابتدای سال ۹۹ تاکنون خبرداد.

وحید خرمی عصر یکشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طراحی نیروگاه بر قآبی سد سفید رود با توان تولید اسمی سالیانه ۳۰۰ هزار مگاوات ساعت برنامه ریزی شده است، افزود : مجموع تولید در پنج  واحد نیروگاه برق آبی سدسفیدرود از ابتدای سال ۹۹ تا کنون بالغ بر این رقم است.

وی تصریح کرد: پس از گذشت بیش از نیم قرن( ۵۶ سال) با نگهداری مناسب و انجام تعمیرات اساسی توسط مهندسین ایرانی در سنوات گذشته و بهینه سازی نیروگاه سد سفید رود هم اکنون شاهد تولید سالیانه بیش از توان اسمی نیروگاه هستیم.

وی افزود : ظرفیت هر واحد نیروگاه بر اساس طراحی ۱۷.۵ مگاوات است که بطور میانگین روزانه ۲ هزار و ۱۰۰ مگاوات ساعت برق پاک تولید و به شبکه سراسری برق کشور تزریق می شود.

خرمی میزان تولید برق در مدت مشابه سال گذشته را ۲۴۲ هزار مگاوات ساعت برق  عنوان و تصریح کرد: این تولید نشان دهنده افزایش تولید این انرژی پاک و سازگار با محیط زیست در سالجاری می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در خصوص وضعیت سدسفیدرود  نیز اظهار داشت: حجم مخزن سدسفیدرود در پنجم مردادماه سال جاری ۳۷۶ میلیون متر مکعب با متوسط دبی ورودی ۱۴ و متوسط دبی خروجی ۱۴۷ مترمکعب بر ثانیه می باشد.

سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است و در حال حاضر آب کشاورزی مورد نیاز ۱۷۲ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزارهای استان به سد سفیدرود وابسته و از این منبع تامین می‌شود.
سد مخزنی سفیدرود بر روی رودخانه سفیدرود و در پایین دست محل تلاقی دو رودخانه قزل اوزن و شاهرود در ۷۵ کیلومتری جنوب شهر رشت و در مجاورت شهر منجیل احداث شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =