زمزمه دعای عرفه از تلویزیون

تهران- ایرنا- امسال دعای عرفه طعم دیگری دارد؛ دل‌های شکسته و چشم های اشکبار مردم ایران که هر سال با حضور در اماکن مقدس در اجتماعی چشمگیر دعای عرفه امام حسین(ع) را زمزمه می‌کردند، حالا خاطره‌ای در دل ها شده که حسرت آن را می‌کشند.

شش ماه پیش که خبر شیوع ویروس کرونا در کشور منتشر شد، شاید هیچ کسی فکر نمی کرد که این میهمان ناخوانده به اندازه ای ماندگار شود که دعای عرفه را تحت الشعاع قرار دهد و حالا مردم در دعای عرفه از خدا می خواهند که توفیق عزاداری ماه محرم را به همه مشتاقان عطا کند. 

نهم ذیحجه در فرهنگ اسلامی به روز عرفه مشهور است. در چنین روزگاری که توفیق زیارت حرم سیدالشهدا(ع) از شیعیان سلب شده، بیان برخی روایات را می توان نمکی بر زخم دل هایی دانست که آرزومند زیارت حرم حسینی هستند. حال که حضور در حرم سیدالشهدا(ع) ممکن نیست و در قرائت دعای عرفه امام حسین (ع) در سایر مکان های مقدس با موانع و مشکلاتی به دلیل شیوع ویروس کرونا روبرو است و برای حفظ سلامتی خود و دیگران ناچار به حضور در منزل هستیم، از تلویزیون دعای عرفه را با نوای ذاکران اهل بیت زمزمه می کنیم.

دبیرخانه شورای معارف سیما اعلام کرد: مراسم دعای عرفه در حرم امام رضا (ع) و برخی مساجد و حسینیه ها به صورت زنده از شبکه های تلویزیون پخش می‌شود که شبکه قرآن و معارف سیما مراسم ویژه قرائت دعای عرفه را از حرم مطهر رضوی  از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه تا ۲۰ و ۱۵ دقیقه به صورت زنده از حرم مطهر رضوی پخش می کند. 
پخش مراسم معنوی دعای عرفه از  صحرای عرفات به صورت آرشیوی از شبکه دو با صدای شیخ حسین انصاریان از حسینیه هدایت به روی آنتن خواهد برد.
پخش دعای عرفه از امامزاده قاضی صابر (ع) در دستور کار شبکه سه سیما قرار دارد. شبکه چهار سیما این مراسم را از حرم مطهر حضرت معصومه (س) و شبکه پنج از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) پوشش خواهند داد.
همچنین شبکه افق این مراسم را از حرم امام خمینی (ره)، شبکه آموزش از مسجد مقدس جمکران و شبکه سلامت از حرم مطهر شاهچراغ پخش می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =