هوشمندی برابر حیله‌گری منافقین نیاز انکار ناپذیر مردم در این روزهاست

تهران- ایرنا- مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس بویژه شهدای عملیات مرصاد، هوشمندی و هوشیاری در برابر جریان نفاق و ترفندها و حیله‌گری‌های منافقین و دیگر گروهک‌ها برای ایجاد انحراف و شکاف در خطوط متحد و یکپارچه ملت ایران را نیاز انکار ناپذیر این روزهای کشور دانست.

به گزارش روز یکشنبه بنیاد شهید و امور ایثارگران، ‌ مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیاینه خود درباره سالروز عملیات مرصاد افزوده است: ‌عملیات غرورانگیز مرصاد که با رمز مقدس یا صاحب‌الزمان (عج) در پنجم مردادماه ۱۳۶۷ و در مقطع پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ برای مقابله با خیانت منافقین در تهاجم به مرزهای ایران اسلامی و نفوذ آنان تا نزدیکی کرمانشاه صورت پذیرفت؛ یکی از ماندگارترین و درس‌آموزترین رخدادها و وقایع تاریخ ایران و نماد بصیرت و هوشمندی مدافعان راستین انقلاب اسلامی برابر جریان نفاق و نفوذ در کشور است.
در این گزارش افزوده شده: ‌یادآوری کارنامه سیاه گروهک منافقین که با میدان‌داری در فتنه سال ۸۸ و فتنه‌گری و آشوب‌طلبی‌های دی‌ماه ۹۶ جنایات دیگری به صفحات خود افزوده است ضروری و لازم است. تأثیر دستاوردهای داخلی و خارجی و بین‌المللی عملیات مرصاد برای سالیان متمادی میهن اسلامی را از خطر نفاق و خیانت ضدانقلاب مصونیت بخشید که حکم ثبات و امنیت ملی و شناخته‌تر شدن چهره واقعی گروهک نفاق و تقویت موقعیت بین‌المللی جمهوری اسلامی و مشروعیت جهانی نظام جمهوری اسلامی نزد افکار عمومی جهانیان و ناامیدی استکبار جهانی از هماوردی با امام و ملت فهیم و انقلابی ایران از جمله آن‌ها به شمار می‌رود.
 مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد:‌ ملت ایران با تأسی از آموزه‌های امام خمینی (ره) و توصیه‌های راهبردی و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تجارب ارزشمند و عبرت‌آمیز چند دهه مصاف با منافقین و حامیان شرور و شیطانی آن‌ها اجازه نخواهد داد نیت و رؤیای پلید گروهک محارب و منفور به‌ویژه منافقین و گروهک‌های تروریستی سازمان‌های اطلاعاتی بیگانه در برهم زدن امنیت و آرامش مثال‌زدنی امروز ایران اسلامی تعبیر شود.

شهدای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دلیرمردان مظلوم هستند

مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، از این شهدا به‌ عنوان دلیرمردان مظلوم یاد کرد و گفت: شهدایی که در راه اجرای فضیلت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به شهادت رسیدند، جهادی عظیم انجام دادند.

عبدالله مرتضوی در آیین گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید امر به معروف و نهی از منکر «تیمور حسن‌زاده» در شصت و یکمین سالگرد ولادت شهید با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، گفت: شهدایی که در راه اجرای فضیلت امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند، جهادی عظیم انجام دادند.
وی در ادامه تجلیل از ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا را حرکتی پسندیده نام برد و افزود: این حرکت فرهنگی خوبی که سالروز ولادت شهدا را جشن می‌گیرید، بسیار پسندیده است و امیدوارم این حرکت خوب در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همچنان ادامه پیدا کند.
مرتضوی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان، تأکید کرد: حفظ نام و یاد شهدا سبب تداوم راه امام راحل (ره) است و دلسوزان انقلاب و خادمان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران این امر را برای خود یک اصل می‌دانند.

برگزاری نخستین کارگاه‌های تربیت مربی نشاط و شادکامی ایثارگران 

مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: کارگاه‌های تربیت مربی نشاط و شادکامی ایثارگران برای نخستین بار با حضور ۱۰۰ نفر از آقایان و بانوان شاهد و ایثارگر در مردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

 سید مستجاد حسینی گفت: اداره کل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران در نظر دارد، باهدف ارتقای سطح نشاط و شادکامی ایثارگران معزز سراسر کشور، طرح اجرایی کارگاه‌های تربیت مربی نشاط و شادکامی ایثارگران را به‌صورت آموزش از راه دور در مردادماه سال جاری برنامه‌ریزی و اجرا کند.
وی ادامه داد: جامعه هدف این کارگاه‌ها در مرحله نخست ۱۰۰ نفر از آقایان و بانوان شاهد و ایثارگر و از فارغ‌التحصیلان رشته ارشد روانشناسی هستند که امیدواریم این نوع برنامه‌ها و فعالیت‌ها موجب افزایش نشاط و رضایت ایثارگران عزیز سراسر کشور شود.
مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد خاطرنشان کرد: در این کارگاه، تربیت مربی نشاط و شادکامی با مشارکت ایثارگران در سراسر کشور صورت گرفته تا در مرحله بعدی به‌صورت فراگیر این کارگاه‌ها برگزار شود، سرفصل مطالب این کارگاه‌ها تعریف شادکامی، ضرورت شادکامی، عوامل مؤثر در شادکامی و مداخلات شادکامی – هیجان‌های مثبت، شناسایی توانمندی‌ها و استفاده از آن‌ها در زندگی روزمره، زندگی ارزشمند و معنادار و تقویت و پرورش خوش‌بینی، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =