کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورویی با داخلی سازی خودرو

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون چهار میز تخصصی حوزه صنعت خودرو با کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورویی و دو میز تخصصی در حوزه صنعت مخابرات با کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورویی برگزار شده است.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، "مهدی صادقی نیارکی" در نشست مشترک با نمایندگانی از انجمن تولیدکنندگان افزودنی های صنایع غذایی افزود: توسعه داخلی سازی در صنایع مختلف با برگزاری میزهای تخصصی ساخت داخل با هدف به هم رسانی بین توانمندی ها و نیازمندی ها در سال گذشته کلید خورد و با برگزاری ۱۱ میز تخصصی در صنایع راهبردی نظیر خودرو، مخابرات، فولاد و مس، نیازها و توانمندی های صنعتی را به هم مرتبط سازیم.

وی گفت: برنامه ریزی برای برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع لوازم خانگی، ماشین آلات و تجهیزات و همچنین خودرو انجام شده و پیشنهاد داد، میز تخصصی صنایع غذایی در زیر بخش های مربوط به افزودنی‌ها که ارزبری بیشتری دارد با همکاری تشکل ها و تولیدکنندگان با هدف به هم رسانی نیازها وتوانمندی ها برگزار شود.

صادقی نیارکی، خواستار برنامه ریزی تشکل های تخصصی برای داخلی سازی محصولات وارداتی در صنایع غذایی شد و گفت: صنایع غذایی در کشور با توجه به اقدام های  زیرساختی انجام شده و در شرایط مناسبی از نظر توسعه ساخت داخل قراردارد، اما در حوزه افزودنی ها باید زیرساخت های لازم برای داخلی سازی فراهم شود.

براساس این گزارش، در نشست مزبور نمایندگانی از تشکل های تخصصی تولیدکنندگان افزودنی های صنایع غذایی ضمن طرح دغدغه ها و چالش های مرتبط با این صنعت‌، از برگزاری میزهای توسعه ساخت داخل در صنایع غذایی استقبال کردند.

مشکلاتی نظیر تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات مواد افزودنی در صنایع غذایی و همچنین وجود بروکراسی زاید اداری، از جمله موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =