تاسیس بورس املاک و مستغلات اتفاقی بزرگ در بخش مسکن

تهران - ایرنا - رییس اتاق تعاون ایران، گفت: مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار در زمینه تاسیس بورس املاک، مستغلات و امتیازات ایران اتفاقی بزرگ در عرصه مدیریت تولید و عرضه انبوه مسکن است.

به گزارش روز یکشنبه اتاق تعاون ایران، «بهمن عبداللهی» در حاشیه یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار با اشاره به مصوبه شورا درباره تاسیس بورس املاک، مستغلات و امتیازات ایران افزود: این یکی از مصوبه های بسیار مهم چند ماه گذشته شورا بود، چون تامین و عرضه مسکن، یکی از مهم ترین مشکلات کشور محسوب می شود.

وی افزود: مصوبه شورای عالی بورس، در حقیقت، شیوه ای است که کمک ‌می کند تا بتوان از همه منابع کشور، اعم از بخش خصوصی، تعاونی و بخش های عمومی و نیز آحاد مردم برای تولید، عرضه و تسهیل خرید مسکن برای مردم استفاده کرد.

 عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار گفت: تسریع در راه اندازی بورس املاک، مستغلات و امتیازات ایران، کمک بزرگی به عرضه و تولید مسکن در کشور خواهد کرد.

عبداللهی تصریح کرد: مهم ترین نکته مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار در زمینه تاسیس بورس املاک، مستغلات و امتیازات ایران، فارغ از کلیات آن، این است که ۳۰ درصد سهام این بورس در اختیار آحاد مردم قرار می‌گیرد و آنها نیز می‌توانند در آن پذیره نویسی کرده و سهام دریافت کنند.

رییس اتاق تعاون ایران اضافه کرد: این بورس با توجه به پیش بینی‌ها، پردر آمد و پر رونق خواهد شد، به لحاظ اقتصادی هم می‌تواند به تامین مسکن مردم  کمک کند.

وی افزود: فرصت حداکثر چهار ماهه‌ای که برای راه‌اندازی این بورس، در نظر گرفته شده، می‌تواند سبب اتفاق های بسیارخوب در زمینه مدیریت تولید و عرضه و مسکن در کشور را به همراه داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha