برنامه‌های کنگره ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان با ماندگاری بیشتر تدوین شود

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید استان در سالجاری گفت: برنامه های این مهم باید با محوریت ماندگاری بیشتر آثار معنوی و فرهنگی؛ تدوین و اجرایی شود.

به گزارش ایرنا سیدموسی خادمی روز یکشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری ستاد کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان افزود: با توجه به اینکه یکی از فلسفه‌های این امر هدایت پروژه‌ها و عملیاتی کردن آنها در جهت برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای استان لرستان است لازم است کمیته‌های مختلف استانی و شهرستانی فضای حاکم بر استان را به این سمت و سو سوق دهند.

وی ادامه داد: در جریان این مسیر قرار گرفتن، سعادت و توفیقی الهی است که نصیب افراد می‌شود، بنابراین لازم است همه اعضا با انسجام؛ بخشی از این مسئولیت را تقبل کرده و آن را به سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به تقسیم بندی وظایف و نحوه تامین منابع برگزاری این کنگره اظهار داشت: شعارها و موضوعات کنگره را می توان با مسایل مختلف از جمله چگونگی رزم و مجاهدت رزمندگان و یا توجه به والدین شهدا انتخاب کرد.

استاندار لرستان تاکید کرد: اهمیت شناخت محیط و فضایی که باعث تربیت این افراد وارسته شده است موضوع مهم و قابل تاملی است که باید در این کنگره بررسی شود و مورد توجه قرار گیرد.

خادمی گفت: دبیرخانه و بخش‌های فرهنگی این کنگره باید فعال شوند و لازم است به سمت اموری حرکت کنیم که ماندگاری بیشتری داشته باشند و هزینه‌های جاری کمتر شده و به سرمایه‌گذاری متمایل شود.

وی با اشاره به مردمی بودن این کنگره بر حضور همه اقشار و همه دستگاه‌های دولتی و خصوصی و ضرورت فعالیت ستادهای شهرستانی متناظر با ستاد استانی تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =