عملیات تکمیل طرح آبرسانی به بخش غیزانیه اهواز آغاز شد

تتهران-ایرنا-قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با همکاری بنیاد مستضعفان، عملیات تأمین و اجرای لوله‌گذاری فاز سوم آبرسانی به غیزانیه را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، «سعید محمد» روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات اجرای لوله‌گذاری بخش پایانی آبرسانی به بخش غیزانیه و ۳۳ روستای اطراف آن با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر، از نزهه به دهلاییه و از نزهه به غیزانیه بزرگ از امروز وارد مرحله اجرا می‌شود.

وی ضمن تشکر از استانداری خوزستان برای پیگیری اجرای این پروژه افزود: این پروژه به طول تقریبی ۳۰ کیلومتر با استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن با مواد اولیه PE۱۰۰ و فشار کاری ۱۰ بار می باشد که ۲۵ کیلومتر آن لوله‌های با سایز ۳۱۵ میلیمتر و ۵ کیلومتر لوله سایز ۴۰۰ میلیمتر است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به مشکل کمبود آب شرب غیزانیه در ماه‌های اخیر گفت: با اجرای این طرح آب شرب ساکنان روستاهای این بخش تا ۲۰ سال آینده تامین می‌شود و آن‌ها دیگر مشکلی در این زمینه نخواهند داشت.

محمد در خصوص زمان‌بندی اجرای این طرح اظهار داشت: با توجه به ضرورت تسریع در اجرای این طرح، لوله‌های این پروژه با استفاده از ظرفیت چند کارخانه به صورت همزمان در حال تولید می‌باشد که شروع عملیات اجرایی آن از پنجم مرداد ماه آغاز و ظرف مدت ۵۰ روز کاری با همت تلاشگران عرصه سازندگی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =