اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل سالن ورزشی ۶ هزار نفری شیراز

شیراز- ایرنا- مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اعلام کرد: سالن ۶ هزار نفری حسینی الهاشمی شیراز پیشرفت خوبی دارد و برای تکمیل این پروژه ملی ۵۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، حسن کریمی یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این پروژه نسبت به دیگر سالن ها و اماکن ورزشی در کشور سرعت قابل ملاحظه ای داشته است و با توجه به حساسیتی که وزیر ورزش و جوانان نسبت به این پروژه که مصوبه سفر مقام معظم رهبری است، دارد تا پایان سال  ۹۹ به بهره برداری می رسد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در مورد تعداد پروژه های  نیمه تمام کشور ، اظهار داشت : ۳۲۶ پروژه بزرگ زیر نظر این شرکت در حال ساخت است و این امیدواری وجود دارد که همه آنها در فرصت مناسب و زمان تعیین شده به بهره برداری برسند.

استاندار فارس : ۲ هزار میلیارد ریال تا کنون برای سالن ۶ هزار نفری شیراز هزینه شده است
استاندار فارس هم گفت: تاکنون برای  این پروژه ملی که مصوبه سفر مقام معظم رهبری به شیراز است، ۲ هزار میلیارد ریال هزینه و برای تکمیل آن نیز ۵۰۰ میلیار ریال برآورد  و تامین شده است.
عنایت الله رحیمی ادامه داد: ورزشگاه بخش خشت از توابع شهرستان کازرون و همچنین استخر سرپوشیده استهبان از دیگر پروژه های  ملی استان فارس است  که زیر نظر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در حال ساخت است و مقرر شد تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسند.
همچنین سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس با اشاره به تلاش ها برای تامین زیرساخت های تاسیساتی از جمله آب و برق و گاز این مجموعه‌های ورزشی گفت: مقرر شده است که شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی این تاسیسات را تکمیل کند.
عباس حاجی زاده ادامه داد: برای تکمیل این پروژه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی باید پیمانکار جدید را مشخص و سپس کار تکمیل را آغاز کند.

سالن ۶ هزار نفره شیراز از مصوبات سفر سال ۸۷ رهبر معظم انقلاب به استان فارس است که در بزرگراه حسینی الهاشمی در غرب شیراز درحال ساخت است.
این سالن قرار بود سال ۹۱ به بهره برداری برسد اما تا سال ۹۴ این پروژه تعطیل شد. در چهار سال گذشته، عملیات ساخت این سالن ورزشی دوباره آغاز شد و هم اینک بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha