مناسبت‌های آینده و آثار هنرمندان، ظرفیت مناسبی در کمک مومنانه است

زنجان- ایرنا- فرماندار زنجان گفت: مناسبت‌های پیش رو یعنی اعیاد قربان و غدیرخم و ماه محرم و همچنین آثار تولیدی هنرمندان، فرصت‌های بسیار مناسبی برای اجرای طرح نهضت کمک مومنانه برای مردم آسیب‌دیده از ویروس کرونا هستند که نباید از آن‌ها غفلت کرد.

رضا عسگری روز یکشنبه در جلسه رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان برگزار شد، اظهار داشت: در مرحله نخست این رزمایش، هماهنگی و انسجام بسیار خوبی از سوی مردم شاهد بودیم اما با توجه به شرایط حاکم با افرادی مواجه شدیم که خودشان آبرومند و خَیّر بودند ولی به واسطه تعطیلی کسب و کارها دچار مشکلات اقتصادی شده و در ردیف آسیب‌دیدگان قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار از هنرمندان این بود که کارهای هنری خوبی تهیه و پخش کنند زیرا زبان هنر در چنین شرایطی بسیار اثرگذار است.

عسگری با بیان اینکه مسؤولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این مهم را در دستور خود کار قرار دهند، افزود: تاثیر کلیپ یک دقیقه‌ای بسیار بیشتر از چندین اعت برنامه و یا سخنرانی در اذهان جامعه است.

وی ادامه داد: کلیپ‌هایی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، تولید شده بود اما در بخش مواسات و کمک‌های اقتصادی، جای کار زیادی داریم و می‌توان آثار زیادی در بخش‌های متعدد فضای مجازی منتشر شود.

فرماندار زنجان با تاکید بر اینکه نباید از فرصت‌های پیش رو غفلت کنیم، گفت: برای این کار باید گروه‌های مردمی تشکیل شود. وی اظهار داشت: می‌توان اطلاعات حجاج سال‌های اخیر را جمع‌آوری و طی تماس با آن‌ها اگر قصد قربانی دارند، امسال هزینه آن را به این امر اختصاص دهند.

عسگری خاطرنشان کرد: عیدی‌های سادات در روز عید سعید غدیرخم، نذورات هیات‌های بزرگ مذهبی مانند حسینیه و زینبیه اعظم، زکات کشاورزان و روستاییان و نذورات افراد و هیات‌های مختلف دیگر نیز ظرفیتی است که امسال می‌تواند با رویکرد کمک به آسیب‌دیدگان از شیوع بیماری کووید ۱۹ برای اجرای طرح نهضت مواسات به این سمت، هدایت شود که به‌یقین، نتیجه خوبی نیز در پی خواهد داشت.

فرماندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کرونا ادامه‌دار خواهد بود، گفت: بخشی از جامعه در این شرایط، دچار خسران اقتصادی شده و فعالان اقتصادی نیز در کنار کادر سلامت و درمان و گروه‌های مختلف مردمی به دلیل اِعمال محدودیت‌ها در اثر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دچار خسارت شده‌اند.

وی اظهار داشت: چاره‌ای جز اِعمال محدودیت نداریم چرا که مردم باید مسائل بهداشتی را رعایت کنند و در صورت رعایت نکردن این مهم، بازگشت مجدد بیماری کرونا نگران‌کننده خواهد بود همانطور که در هفته‌های اخیر مشاهده کردیم.

عسگری تاکید کرد: اگر این رفتارها ادامه‌دار باشد، وضعیت شدیدتر و سخت‌تر می‌شود.

هیچ عملی به اندازه اطعام در بین ۲ عید قربان و غدیر توصیه نشده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز گفت: اعیاد قربان و غدیرخم و ماه محرم، فرصت بسیار خوبی برای جمع‌اوری کمک‌های مردمی و هدایت آن به سمت کمک مومنانه است زیرا هیچ عملی به اندازه اطعام در بین ۲ عید قربان و غدیرخم، توصیه نشده است.

حجت‌الاسلام علی خاتمی اظهار داشت: در جلسات قبلی هم تاکید بر تهیه بانک اطلاعاتی از جامعه هدف برای ساماندهی بود.

وی خاطرنشان کرد: هر سازمان، موسسه و واحد تولیدی با نام و تابلوی خودش کمک کند اما گزارش نتیجه اقدامات باید برای توزیع متوازان و عادلانه در بانک اطلاعاتی ثبت شود.

حجت‌الاسلام خاتمی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اینکه یک خانواده‌ای از چند جا کمک بگیرد اشکالی ندارد اما اشکال کار اینجا است که خانواده‌ای حتی یک بسته هم دریافت نکند.

وی تاکید کرد: ویرایش اطلاعات جامعه هدف در بانک اطلاعاتی برای حذف داده‌های تکراری ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: باید با بیماری کووید ۱۹ زندگی کرده و شرایط زندگی را با ادامه این بیماری وفق دهیم.

وی با بیان اینکه در مرحله اول، اقدامات خوب و شایسته‌ای از سوی مردم، خیران، موسسات و ادارات مختلف انجام شد، اظهار داشت: مردم با لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، حماسه آفریدند و قدم‌های خوبی در سطح کشور و استان برداشته شد.

حجت‌الاسلام خاتمی خاطرنشان کرد: طبق گفته مسؤولان بهداشتی، ویروس منحوس کرونا با ما خواهد بود اما ملت، بنای تسلیم ندارد و باید با آن کنار آمد و زندگی کرد.

وی با بیان اینکه تجربه‌های بسیار خوبی در مرحله اول به دست آمد که باید از آن‌ها استفاده کرد، افزود: باید به نقاط قوت مرحله اول، عمل کنیم و نقاط ضعف را برای ادامه نهضت، تقویت کنیم.

هریک از دستگاه‌ها در این جلسه، گزارشی از اقدامات خود در مرحله اول این طرح را ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =