استاندار آذربایجان‌شرقی بر نظارت بیشتر بر قیمت کالاهای اساسی تاکید کرد

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر رعایت قیمت‌های مصوب در بازار استان و برخورد شدید با متخلفان و گران‌فروشان، گفت: نظارت بر رعایت قیمت کالاهای اساسی، باید در سطح جامعه قابل لمس بوده و به مردم اطمینان بدهیم که بازار استان به صورت جدی تحت کنترل است.

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان، اظهار کرد: کالاهایی که یارانه دولتی به آنها تعلق می‌گیرد باید با قیمت مصوب عرضه شوند و با کسانی که بالاتر از قیمت مصوب، کالایی را عرضه کنند به شدت برخورد شود.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از گلایه‌های مردم، عدم نظارت جدی بر قیمت کالاها در بازار استان است، افزود: بخشی از این گلایه‌مندی، مربوط به عدم شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از قیمت‌های مصوب و همچنین اقدامات نظارتی است.
 
پورمحمدی با اشاره به گزارش اقدامات نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، گفت: در چهار ماهه نخست امسال، بیش از ۸۳ هزار مورد بازرسی از اصناف استان انجام شده است که نتایج این بازرسی‌ها باید برای مردم قابل لمس باشد.
 
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وظایف متنوع ستاد تنظیم بازار، گفت: اولویت ما در شرایط فعلی، نظارت جدی بر روند تهیه و توزیع مایحتاج عمومی مردم و جلوگیری از گران‌فروشی است که لازمه این کار، اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی در خصوص تصمیمات ستاد تنظیم بازار است.
 
وی با تاکید بر تثبیت قیمت کالاهای اساسی در بازار استان، گفت: قدم بعدی، نظارت شدید برای جلوگیری از گران‌فروشی و سوءاستفاده از شرایط اقتصادی جامعه است و برای این منظور باید گشت‌های مشترک نظارت و بازرسی با مشارکت بیشتر اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی، با جدیت تمام فعالیت کنند.
 
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در برخی از موارد افزایش قیمت کالاها به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه یا عوامل دیگر، اجتناب‌ناپذیر است، افزود: ستاد تنظیم بازار باید عوامل موثر بر افزایش قیمت کالاها را بررسی و تا حد ممکن برای کاهش تاثیر آنها تلاش کند.
 
پورمحمدی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم عده‌ای با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی جامعه، بازار استان را تحت تاثیر قرار دهند، افزود: وظیفه اصلی ما در شرایط کنونی این است که از گران‌فروشی جلوگیری کنیم و لازمه این کار، تشدید نظارت‌ها و اطلاع‌رسانی از اقدامات نظارتی در سطح جامعه است.
 
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم با ارائه گزارشی از اقدامات نظارتی این سازمان، گفت: در چهار ماه نخست سال جاری، بیش از ۸۳ هزار مورد بازرسی از اصناف و واحدهای تولیدی استان انجام شده است که از نظر تعداد، ۹۹ درصد و از نظر تشکیل پرونده بازرسی، ۵۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
 
یوسف پایدار از افزایش ۶۲ درصدی گشت‌های مشترک بازرسی از ابتدای امسال خبر داد و گفت: این گشت‌ها در مجموع بیش از هشت هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی انجام داده‌اند و در این مدت، به سه هزار و ۸۰۰ مورد شکایت مردمی نیز رسیدگی شده است.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =