۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83885184
۰ نفر

برچسب‌ها

مشاغل آسیب دیده از کرونا تحت حمایت دولت قرار دارند

قزوین - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا را تحت حمایت جدی دولت دانست و گفت: تسهیلات در نظر گرفته از سوی دولت در استان قزوین ۷۳۱ میلیارد تومان است که تاکنون تنها ۶ میلیارد و ۹۷۵ میلیون تومان آن پرداخت شده است.

رضا گروسی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اقتصادی استان تاکید کرد: بسیاری از کسب و کارها در کشور و استان با شیوع بیماری کرونا مورد آسیب جدی قرار گرفتند که به همین جهت دولت درصدد حمایت از آنها با ارایه برخی بسته‌های حمایتی از جمله تسهیلات برآمده است.

وی تصریح کرد: برهمین اساس و طبق مصوبه دولت، کارگاه‌های آسیب دیده از کسب و کار بابت هر نیروی کار خود ۱۲ میلیون تومان و کارگاه‌ها و مراکزی که دستور تعطیلی آنها به دلیل احتمال شیوع این ویروس داده شده به هر نیروی کاری آنها ۱۶ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار و رانندگان درون و برون شهری نیز بهره‌مند از این نوع تسهیلات خواهند بود، یادآور شد: نظارت اصلی در حوزه ثبت نام و ارایه تسهیلات برعهده دستگاه اجرایی مربوطه خواهد بود اما نظارت عالیه در روند واگذاری آن برعهده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

گروسی با اشاره به اینکه امکان تمدید مهلت ثبت نام برای آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا در حوزه کسب و کار تا ۱۵ مردادماه خواهد بود، افزود: با توجه به اینکه ۱۳ رسته شغلی در جدول توزیع تسهیلات قرار دارند، لذا باید برنامه مدون و کاملی از سوی دستگاه‌های ذیربط برای ثبت نام از متقاضیان وجود داشته باشد.

وی به فرآیند ثبت نام در ارایه تسهیلات بانکی اشاره و اضافه کرد: آغاز کار با ارسال پیامک صورت می‌پذیرد و بررسی پرونده متقاضیان توسط سامانه و به صورت هوشمند صورت گرفته و پس از تایید به دستگاه اجرایی ارسال می‌گردد و سپس متولی و مرجع تشخیص دهنده در صورت تایید، پرونده مورد نظر را به بانک عامل جهت ارایه تسهیلات معرفی می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: در حوزه سامانه رصد نیز از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به تحقق ۸.۶ درصد اشتغالزایی در سطح استان شده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =