مصوبات شورای عالی استان‌ها قابلیت قانونی و اجرایی دارد

تهران - ایرنا - رییس شورای عالی استان‌ها گفت: شورای عالی استان‌ها مصوباتی در حوزه‌های مدیریت شهری و روستایی دارد و مصوبات شورای عالی استان‌ها به تصویب وزارت کشور نیز می‌رسد و پس از آن قابلیت قانونی و اجرایی دارد.

به گزارش روز یکشنبه شورای عالی استان‌ها، علیرضا احمدی روز یکشنبه در دیدار با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت استفاده از پتانسیل شوراها در راستای ارتقا فرهنگ عمومی تاکید کرد.

رییس شورای عالی استان‌ها به جایگاه والای این نهاد عمومی اشاره کرد و گفت: ۱۲۵ هزار ۹۹۲ نفر در سراسر کشور در شوراهای شهر و روستا به عنوان معتمدین مردم انتخاب شدند و وظیفه خدمات رسانی به مردم را دارند که عصاره این‌تعداد ۷۵ نفر عضو شورای عالی استان ها هستند که تصمیم گیری های کلان در حوزه مدیریت شهرها و روستاها را انجام می دهند.

وی ادامه داد: شورای عالی استان‌ها در کنار مجلس و دولت می تواند خدمات رسانی مطلوبی را به مردم داشته باشد که تاکنون نیز دستاوردهای خوبی در حوزه شهر و روستاها به ثمر رسانده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: شورای عالی استان ها تنها نهادی است که می تواند طرح به مجلس ارائه و آن طرح را با رای نمایندگان تبدیل به قانون کند ولی متاسفانه در مدت اخیر به شورای عالی استان ها تشریفاتی نگاه شده است.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی استان‌ها ترکیبی از دولت ‌و مجلس است گفت: شورای عالی استان‌ها هم قابلیت اجرایی به واسطه شهرداری ها و دهیاری ها دارد و هم شبه تقنینی براساس قانون محسوب می شود.

رئیس شورای عالی استان ها به اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری اشاره کرد و گفت: اگر مدیریت یکپارچه شهری اجرایی شود شاهد تقویت دولت محلی و مجلس محلی در کشور خواهیم بود.همه ما موظف هستیم براساس دستورات مقام معظم رهبری نسبت به حل مشکلات معیشتی مردم اقدام کنیم.

وی به راه اندازی سامانه یکپارچه ثبت تخلفات و گزارشات مردمی اشاره کرد و گفت: بزودی این سامانه در سراسر کشور راه اندازی می شود و می تواند از تخلفات احتمالی در حوزه شهری و روستایی پیشگیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =