اعضای کانون پرورش فکری اردبیل در جشنواره‌های ملی درخشیدند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: موفقیت‌های اعضای کانون استان در جشنواره‌ها و مهرواره‌های بین‌المللی، ملی و استانی قابل توجه و چشمگیر است.

زعفر احدزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همزمان با هفته استان از پنج کتابخوان برتر استان در سال گذشته تقدیر خواهد شد.

وی افزود: ۶ عضو کودک و نوجوان برتر کتابخوان استان در قالب طرح توسعه و ترویج کتابخوانی ، آنیتا کوهی لاهرود، تارا صادقی کیوی، محمدمهدی صدقی، محنا مصدق اردبیلی، نرگس مظلومی و مهدی دانش می‌باشند و نیز از سه عضو هنرمند کانون سوفیا عباس‌زاده، سراج غاربی و محمدرضا طائفی که اثرشان در طرح "کتاب دوست داشتنی من" با عنوان درخت شکلات از برگزیدگان کشوری به همراه ۲ عضو هنرمند کانون استان ، اشکان عشایری و عباس رحیمی، منتخب سوم مسابقه سراسری "همچون پدر مهربان" در بخش خوشنویسی که همزمان با سالروز آزادی خرمشهر و به مناسبت پاسداشت یاد و خاطره شهید قاسم سلیمانی انتخاب شده بودند، قدردانی می‌شود.

او گفت: هفته استان اردبیل فرصتی برای تمرکز بیشتر بر داشته‌های تاریخی و فرهنگی این خطه تاریخ‌ساز می‌باشد و نهاد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هم با لحاظ شرایط کرونایی موجود و در راستای تبیین تاریخ و هویت فرهنگی مهرواره‌ای بدین منظور اجرا می‌کند.

احدزاده با اشاره به نقش‌آفرینی بی‌بدیل کودکان و نوجوانان استان در هفته اردبیل سال قبل و خلق دیوار صفوی با تصویرگری قسمتی از تاریخ مربوط به دوره صفویان افزود: شرایط موجود موجب تمرکز بر بستر مجازی شده و به بازگویی تاریخ استان در قالب معرفی شخصیت‌های موثر با عنوان "بزرگان سرزمین من" پرداخته خواهد شد.

مدیرکل کانون استان اردبیل اظهارداشت: کتاب از اسفریس تا هشت بهشت که به مناسبت پانصد و نوزدهمین سالگرد استقرار صفویان و با هدف آشناسازی نسل نوپای جامعه با خاندانی که یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین مقاطع تاریخی ایران را تثبیت کردند، با حمایت شهرداری اردبیل منتشر شده است.

او افزود: این کتاب برای نسل کودک و نوجوان در ۱۳۴ صفحه در اختیار مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون برای نقد و بررسی در جلسات کارگاهی مجازی و حضوری برای هفته اردبیل قرار گرفته و باید بر نقش صفویان در کمک به استقرار مذهب تشیع و نیز استقلال جغرافیایی ایران زمین تاکید کرد که در قالب معرفی زنان و مردان تاریخ‌ساز استان با تاکید بر نقش الگویی این بزرگان در هفته استان مدنظر می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =