۱۵ شهریور آخرین مهلت ارسال اثر اعضای کانون‌ مساجد به جشنواره ترنم است

سنندج - ایرنا - مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان از اعلام فراخوان سومین دوره جشنواره سراسری «ترنم الهی» در سطح کانون‌های استان خبر داد و گفت: پسران عضو این کانون‌ها تا ۱۵ شهریور فرصت شرکت و ارسال اثر دارند.

به گزارش ایرنا، کامل گلباغی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سومین دوره جشنواره سراسری سرود نماز با عنوان «ترنم الهی» به منظور کشف و شکوفایی استعدادها و سوق دادن فعالیت های آنان به آثار هنری نماز و نیز افزایش سطح آگاهی نوجوانان نسبت به معارف نورانی نماز برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره از جشنواره به صورت غیرحضوری و ویژه پسران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ۲ گروه سنی  ۹ تا ۱۳، ۱۴ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: شرکت‌کنندگان نوجوان در صورت تامین زیر ساخت لازم از سوی جشنواره با اجرای زنده  به صورت ویدئو کنفرانس در حضور هیات داوران ارزیابی می‌شوند و در غیر اینصورت بویژه برای گروه‌های روستایی و مناطق محروم، ارسال تصویری اثر سرود تولیدی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه  کرد: نماز (جایگاه، ضرورت، آثار) و افعال (اذان، قنوت، رکوع و سجود)، پیوند نماز با مسجد، انقلاب، شهادت، پیوند نماز با خانواده، تعلیم و تربیت، پیوند نماز  با احیای ارزش‌های اخلاقی، دینی و ملی  و همچنین عبادت، نیایش و ستایش از جمله محورهای اصلی جشنواره  است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان یادآور شد: تمام آثار راه یافته به مرحله انتخاب در صفحه اینستاگرام جشنواره «ترنم الهی» منتشر می‌شود.

وی تاکید کرد گروه‌های سرود منتخب تلاش خود را برای هر چه بیشتر دیده شدن آثار در بستر فضای مجازی انجام خواهند داد که دبیرخانه متناسب با تعداد بازدیدها و پسندهای هر اثر به دو گروه برتر از نگاه مردم هدایایی اهدا می‌کند.

گلباغی افزود: ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز با بهره‌گیری از ظرفیت ابزار هنر و رسانه، افزایش آگاهی نسل نو نسبت به آثار، آداب و احکام نماز، تشویق و ترغیب مربیان و فعالین عرضه هنر به تولید آثار نمازی، معرفی و ترویج سرودهای فاخر نمازی در جامعه و انتقال مفاهیم اسلامی، انقلابی و ملی به نسل نو با استفاده از ابزار هنر و سرود از اهداف برگزاری این جشنواره سراسری است.

وی مهلت ارسال آثار را تا ۱۵ شهریور سال جاری اعلام کرد و گفت: علاقه مندان باید آثار خود را از طریق پست الکترونیک به آدرس taranome.elahi@chmail.ir و یا در پیام رسان‌های ایتا و سروش با شماره فضای مجازی ۹۹۳۹۵۹۹۱۵۹۱ یا ایدی taranome_elahi@ ارسال کنند.

گلباغی یادآور شد : گروه های سرود باید تا پایان مرداد سال جاری نام گروه خود را به شماره پیامک ۶۶۹۹۹۹۹۱۶۳ ارسال کنند و پس از دریافت لینک ثبت نام و آیین نامه فنی، اقدام به تکمیل فرم شرکت در جشنواره کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =