۳۶۰۰ نوآموز کهگیلویه و بویراحمد سنجش شده اند  

یاسوج- ایرنا- رییس آموزش و پرورش استثنایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون سه هزار و ۶۰۰ نوآموز بدو ورود به دبستان این استان  برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شده اند. 

شهربانو بختیاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش ‌بینی می ‌شود که تا ۳۰ شهریورماه امسال تمامی ۱۵ هزار نوآموز  بدو ورود به دبستان کهگیلویه و بویراحمد سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شوند. 

وی افزود: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در کهگیلویه و بویراحمد همزمان با سراسر کشور از  ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹ آغاز شد و تا ۳۰ شهریورماه نیز ادامه دارد. 

رییس آموزش و پرورش استثنایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح هم اینک در ۱۲ پایگاه در استان در حال اجراست که ۹ مورد ثابت، ۲  مورد سیار و یک مورد نیز مربوط به عشایر است. 

بختیاری عنوان کرد: شنوایی، بینایی، سلامت جسمانی، قد، وزن و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان کهگیلویه و بویراحمد در این  پایگاه ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.   

وی ابراز داشت: چنانچه هر کدام از نوآموزان بدو ورود به دبستان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکل یا معلولیت باشد برای تحصیل به مدارس  استثنایی معرفی خواهند شد. 

بختیاری گفت: هدف از اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان کشور و کهگیلویه و بویراحمد  تشخیص به موقع و جلوگیری از بروز انواع بیماری ها بین آنان است. 

تعداد دانش آموزان پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ افزون بر ۱۶۱ هزار  نفر بود. 

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =