فرماندار خاش: ائمه جمعه نقش مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب دارند

زاهدان- ایرنا- فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: ائمه جمعه مسوولان دلسوز در انقلاب و نظام شکوهمند اسلامی بوده و نقش بی‌بدیلی در حفظ و پیشبرد اهداف اسلام و کشور برعهده دارند.

به گزارش ایرنا صاحب گل صالحی روز یکشنبه در نشست علما، معتمدان و شوراهای خاش اظهارداشت: امامان جمعه و جماعات در تقویت وحدت، همگرایی و پیشگیری از اختلاف نقش آفرینی می‌کنند و از صفات و ویژگی‌های بارز آنان تحلیل مسائل، دین شناسی، آگاهی بخشی، مطالبه‌گری و بیان واقعیت‌هاست.
وی تاکید کرد: روحیه مطالبه گری و نقد سازنده و بیان مشکلات باید در نمازهای جمعه مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار خاش گفت: وجود گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی برای مردم و مسوولان کشور آزار دهنده است و متاسفانه تحریم و تشدید فشارهای دشمنان سبب گسترده شدن محرومیت‌ها و شرایط دشوار اقتصادی شده است.
وی با اشاره به اینکه ویروسی کرونا تمام معادلات جهان را بر هم زده است افزود: کاهش عید دیدنی و دید و بازدیدهای روزانه، استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد.
صالحی بیان کرد: در بسیاری از نقاط کشور بالای ۹۵ درصد از مردم از ماسک استفاده می‌کنند اما در خاش تنها ۲ درصد از مردم به استفاده از ماسک اهمیت می‌دهند که می‌طلبد در این زمینه علما، معتمدان و نخبگان جامعه نسبت به این مساله ورود کنند.
عیدمحمد قلندرزهی بخشدار مرکزی خاش نیز گفت: حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و پیشگیری از برگزاری مراسم‌ها و تجمعات بزرگ باید به عنوان یک اصل مهم مورد توجه اقشار جامعه باشد که امیدواریم علما و بزرگان طوایف نسبت به این موضوع به مسوولان کمک کنند.
خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =