۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۴
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83885071
۰ نفر

برچسب‌ها

ششمین درمانگاه شبانه روزی در سقز افتتاح شد

سنندج - ایرنا - ششمین درمانگاه شبانه روزی باران در شهرستان سقز با حضور جمعی از مسوولان، پزشکان و معتمدین افتتاح و آغاز بکار کرد.

به گزارش ایرنا، این درمانگاه شامل بخش های عمومی و تخصصی (داخلی، قلب، مغز و اعصاب، زنان و جراحی)، داندانپزشکی، مامایی، خدمات پرستاری (تزریقات، پانسمان، غربالگری) است که با تمام بیمه‌ها قرارداد دارد.

 معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز روز یکشنبه در آیین افتتاح این درمانگاه با بیان اینکه ارایه خدمات مناسب درمانی و توانمندسازی شهروندان از لازمه های ارتقای سطح سلامت و نشاط جامعه گفت: مقدمات راه اندازی رسمی بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی شفا در سقز فراهم شده است.

علی محمدیان با اشاره به اینکه وجود درمانگاه های با امکانات پیشرفته موجب ارتقای خدمات رسانی به مردم می‌شود، خواستار تهیه نقشه راه توسعه بهداشت و درمان شهرستان شد.

وی تاکید کرد: حضور بخش خصوصی موجب ارتقای سطح خدمات و رقابت در حوزه درمان خواهد شد و در آینده هم درمانگاه‌هایی با امکانات بهتر در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.

محمدیان با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید درمانگاه‌های خصوصی در شهرستان سقز و همچنین بیمارستان ۲۳۵ تخته شفا و ارتقای بیمارستان تامین اجتماعی انجام شده است، گفت: خدمات رسانی به بیماران در این شهرستان آسانتر و از کیفیت بهتری برخوردار شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز نیز در این مراسم گفت: درمانگاه باران ششمین درمانگاه خصوصی در سقز برای دسترسی مناسب شهروندان به خدمات درمانی است.

انور بهرامی افزود: امید است شاهد راه اندازی کلینک‌های تخصصی و ویژه در سال‌های آینده در سقز باشیم تا شهروندان سقزی کمتر به شهرهای دوردست برای معالجه مراجعه کنند.

وی ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی بخش کرونایی بیمارستان های سقز، اضافه کرد: با تلاش کادر درمان و بهداشت توانستیم ۲ پیک کرونا را در سقز پشت سر بگذاریم که درمانگاه‌های بخش خصوصی نقش مهمی در این مساله داشتند.

 مدیر درمانگاه باران نیز هدف از راه‌اندازی این درمانگاه را ارایه خدمات مناسب و تخصصی درمانی به شهروندان برشمرد و گفت: غربالگری قند، فشار خون و کرونا به مدت یک ماه رایگان در این درمانگاه صورت می‌گیرد.

 فریدون رشیدزاده با اشاره به اینکه مددجویان و پرسنل ادارات بهزیستی، کمیته امداد، هلال احمر و آموزش و پرورش در این درمانگاه خدمات ویژه را دریافت خواهند کرد افزود: موسسات خیریه و نهادهای حمایتی، فرهنگی و اصحاب رسانه نیز از خدمات ویژه برخوردار هستند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =