رییس انجمن نمایش سمنان: صندوق حمایت از آثار هنری اقتصاد هنر را تقویت می‌کند

سمنان-ایرنا-رییس انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان با اشاره به وجود مشکلات فراوان مالی هنرمندان گفت: ایجاد صندوق حمایت از تولیدات هنری در تمامی حوزه ها از جمله هنر نمایش برای برون‌رفت از این مشکلات و تقویت اقتصاد هنر ضرورت دارد.

احمد مرادی حقیقی روز یکشنبه در نشستی با مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی با روسای انجمن های نمایش استانها برگزار شد، با برشمردن مسایل و مشکلات هنر نمایش، بر ضرورت ایجاد صندوق حمایت از تولیدات هنری تاکید کرد.

وی پیشنهاد داد: می توان با ایجاد صندوق حمایتی برای هنرمندان و ایجاد هیات مدیره ای برای آن، تنها بخشی از بودجه  دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای فرهنگی را با نظارت استانداری و نظر کارشناسان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی به این صندوق اختصاص داد تا در راه تولید آثار هنری هزینه شود.

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان به همراه چند تن دیگر از روسای انجمن های نمایش همچنین خواستار پیگیری  جبران خلاء پیش‌آمده در تفاهم‌نامه میان ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در پرداخت مطالبات هنرمندان استان‌ها در سال های پیش و عقد تفاهم برای سال۹۹  تاکید کردند.

مدیر کل هنرهای نمایش کشور در این جلسه بیان کرد:  تفاهم نامه ای میان معاونت هنری و اداره‌کل هنرهای نمایشی منعقد و سهم ادارات کل در حمایت از تئاتر استان‌ها مشخص خواهد شد.

قادر آشنا تاکید کرد: این تفاهم نامه در حال نهایی شدن است و شرح آن به زودی اعلام می شود.

با وجود ممنوعیت اجرای نمایش از اسفندماه سال گذشته،   ۳۰ نمایش در سال ۹۸ در استان سمنان به روی صحنه رفت.

.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =