بیش از ۱۸ هزار تن گندم از کشاورزان میاندوآبی خریداری شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری میاندوآب با بیان اینکه روند خرید گندم از کشاورزان این شهرستان در سال زراعی جاری مطلوب است گفت: تاکنون ۱۸ هزار و ۳۵۶ تن محصول گندم مازاد بر مصرف در این شهرستان خریداری شده‌است.

حسام شیرازه‌محبت روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با آغاز برداشت گندم در این شهرستان پنج مرکز خرید گندم شامل سیلوی بادبند چهاربرج، کارخانه آرد طراوت، مراکز خرید در سیمینه گوگ‌تپه، حاج حسن مکریان و شاهین اسماعیل‌کندی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را با قیمتی تضمینی خریداری می‌کنند. 

وی افزود: امسال ۲۴ هزار و ۱۶۱ هکتار از زمین‌های کشاورزی میاندوآب به کشت محصول گندم اختصاص یافته است که از این میزان ۱۳ هزار و ۳۷۱ هکتار مربوط به گندم دیم و ۱۰ هزار ۷۹۰ هکتار نیز مربوط به گندم آبی است.

سرپرست فرمانداری میاندوآب بیان کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود بالغ بر ۵۰ هزار تن گندم از اراضی زیر کشت این محصول در شهرستان برداشت شود.

شیرازه‌محبت با تقدیر از تلاش‌های انجام گرفته برای رفاه حال کشاورزان، گفت: کشاورزان قشر زحمتکش جامعه هستند که سرمایه و عمر خویش را صرف تولید و کسب روزی حلال می‌کنند و از نظر اخلاقی، شرعی و قانونی باید مطالبات آنها به موقع به دست آنها برسد.

سرپرست فرمانداری میاندوآب به همراه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه و مدیر جهاد کشاورزی و مسوول بسیج سازندگی این شهرستان از مراکز خرید تضمینی گندم کارخانه آرد طراوت ( با ظرفیت نگهداری ۱۰۰ هزار تن) بازدید و از نزدیک در جریان روند خرید گندم و مسائل پیرامون آن قرار گرفتند.

میاندوآب دارای ۸۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل ۵۲ هزار هکتار اراضی آبی و ۳۰ هزار هکتار اراضی دیم است که سالانه بیش از ۵۰ نوع محصول زراعی و باغی به میزان ۹۵۰ هزار تُن در آن تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha