تعداد مبتلایان به کرونا در تربت‌حیدریه روند صعودی دارد

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ و فوت ناشی ‌از آن در مناطق زیرپوشش این دانشگاه خبر داد.

غلامرضا میری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موج دوم شیوع ویروس کرونا افزود: از دو هفته گذشته شاهد افزایش روند ابتلای افراد به بیماری کووید ۱۹ در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه هستیم که در صورت تداوم این روند، امکانات موجود پاسخگوی نیاز مراجعه کنندگان نخواهد بود. 

وی مهمترین مسوولیت اجتماعی را که بر دوش افراد جامعه است، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک عنوان کرد و ادامه داد: رعایت توصیه‌های بهداشتی و اجرای صحیح فاصله‌گذاری در کاهش شیوع ویروس کرونا، نقش بسزایی دارد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: مدافعان سلامت از آغاز شیوع کرونا با تحمل سختی‌های فراوان در خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند و برای پیروزی در این مبارزه نیازمند مشارکت و همراهی مردم می‌باشند.

وی افزود: در مجموعه زیرپوشش این واحد دانشگاهی، ۳۲ مرکز خدمات جامع سلامت وجود دارد که از این تعداد، هفت مرکز به عنوان مرکز منتخب ۱۶ ساعته کار بیماریابی، نمونه‌گیری، مراقبت و درمان بیماران سرپایی کووید ۱۹ را انجام می‌دهند.

میری ادامه داد: در شهر تربت‌حیدریه نیز مرکز جوادالائمه (ع) به عنوان مرکز غربالگری بیماری‌های واگیر کار بیماریابی سرپایی را بر عهده داشته و بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی نیز خدمات بستری به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ارائه می‌دهد. 

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این شهرستان‌ها در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در مه‌ولات دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۵۳ هزار و ۲۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha