ذبح دام روز عیدقربان در بهاباد بدون هماهنگی با دامپزشکی ممنوع است

یزد- ایرنا – دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در بهاباد گفت با توجه به شرایط حساس بهداشتی شهرستان افرادی که بدون هماهنگی با دامپزشکی اقدام به کشتار دام در روز عید قربان( دهم مرداد ۹۹) بکنند، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی خانی زاده بهابادی روز یکشنبه در نشستی افزود: با تصمیم ستاد یادشده به منظور حفظ سلامت مردم و جلوگیری از تجمع غیرضروری برای پیشگیری از شیوع دوباره بیماری کرونا، در روز عید قربان کشتارگاه به همین مناسبت تعطیل و ارائه خدمات به شهروندان محدود است.

فرمانداربهاباد تصریح کرد: افرادی که از قبل دام خریداری کرده اند و قصد کشتار در روز عید قربان دارند، می‌بایستی با دامپزشکی شهرستان هماهنگ کنند که با نظارت دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت نوبت دهی که قبل از عید قربان شروع می شود، اقدام به ذبح کنند.

وی پیشنهاد کرد که امسال به دلیل مسائل بهداشتی مربوط به کرونا، هزینه قربانی برای اموات برای امور خیریه از جمله تأمین هزینه خرید وسایل پزشکی مورد نیاز بیمارستان حکیم بهابادی، خرید ماسک،  تهیه جهیزیه برای نیازمندان، و کمک به ساخت ساختمان حوزه علمیه برادران بهاباد اختصاص دهند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شرق شهر یزد قرار دارد.

همچنین به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۸۸ هزار و ۸۳۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۹۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار  افراد متوفی به ۱۵ هزار و ۴۸۴ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری دیروز( شنبه ) بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر چهارم مرداد ۱۳۹۹  و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۳۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۲۹۸ نفر  بستری شدند. 

معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون ۲۵۱ هزار و ۳۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و همچنین سه هزار و ۶۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند که تاکنون ۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۶۳۴ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه شرایط بهداشتی ۲۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارد، افزود: همانند روزهای گذشته مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همچنان  از مردم می خواهیم سه اصل پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی ۱.۵ تا دو متری و شست و شوی مداوم دست ها را رعایت کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =