عروج ۱۷ شهید گلگون‌کفن پاکدشت در عملیات مرصاد

تهران- ایرنا- مردم شهیدپرور شهرستان پاکدشت در جریان عملیات مرصاد ۱۷ شهید تقدیم اسلام کردند تا سهم مهمی در نابودی گروهک منافقان به سرکردگی «مسعود رجوی» ایفا کنند.

عملیات مرصاد با رمز مقدس یا صاحب الزمان(عج) در روز پنجم مرداد سال ۱۳۶۷ با هدف مقابله با تهاجم منافقان و بازپس‌گیری مناطق اشغال شده در اطراف شهر اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه انجام شد.
این عملیات با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب ‌اسلامی و با پشتیبانی هوانیروز ارتش اجرا شد و رزمندگان اسلامی در سه محور چهارزبر، جاده قلاجه و جاده اسلام آباد - پل دختر، وارد عمل شدند و نیروهای ضدانقلاب که از «مسعود رجوی» آن هم خارج از مرزهای ایران فرمان می‌گرفتند، تا پشت نوار مرزی عقب رانده شدند. 
در این عملیات علاوه بر نیروهای ارتش و سپاه پاسداران، هزاران نفر از نیروهای بسیج مردمی از نخستین لحظه‌های تهاجم نیروهای منافقان وارد میدان شدند و منطقه مرصاد را به گورستانی همیشگی برای منافقان و متجاوزان به ایران اسلامی تبدیل کردند.
در این عملیات غرورآفرین ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه نفربر، ۲۴۰ قبضه خمپاره‌انداز ۶۰ و ۸۰ میلی‌متری و ۳۰ عراده توپ ۱۰۶ میلی‌متری دشمن منهدم شد و طی چند ساعت صدها نفر از منافقان به هلاکت رسیدند و مابقی فرار کردند.
در عملیات مرصاد ۲۰ تیپ مشترک منافقان و ارتش عراق متلاشی شد و بیش از چهار هزار و ۸۰۰ نفر از نیروهای دشمن کشته و زخمی شدند.
مردم شهرستان پاکدشت که در طول دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از ۴۵۰ شهید تقدیم اسلام کردند، در عملیات مرصاد نیز نقش به سزایی داشتند و با تقدیم ۱۷ شهید سرافراز، دین خود را به اسلام ادا کردند.
ولی‌الله قمی، حجت‌الاسلام رضا مظفر، حسن مظفر، علی مظفر، همایون حسینی، نورالله پازوکی، مجید دهقانی، فریدون تاجیک، حسن ساویز، حسین هداوند، علیرضا جلیلی سیار، علی اصغر احمدی، یعقوب لرنی، حمیدرضا پورفخر، قربانعلی صمدیان، مجید روستایی و مسعود پازوکی هفده شهید پاکدشت در عملیات مرصاد هستند.
 


حسین مظفر که سه برادر خود را در مقابله با نیروهای منافقان در عملیات مرصاد تقدیم اسلام کرده است، می‌گوید: خداوند در عملیات مرصاد یکبار دیگر راه شهادت را برای رزمندگان باز کرد و آنان را به آرزوی خود که همان شهادت بود، رساند.
وی افزود: پنجم مردادماه یادآور یکی از روزهای حساس تاریخ انقلاب اسلامی است که در آن پایه‌های نظام پس از جنگ هشت ساله و پذیرش قطعنامه مستحکم‌تر شد و تلاش دشمن در استفاده از منافقان برای صدمه زدن به ایران اسلامی با شکست مواجه گردید.
وی که همراه با چهار برادر دیگر خود در عملیات مرصاد حضور داشت و سه نفر از برادرانش به نام‌های حجت‌الاسلام رضا مظفر، حسن مظفر، علی مظفر به شهادت رسیدند، افزود: عراق با تکیه بر مجاهدان تلاش داشت تا در برابر سازمان‌های بین‌المللی این‌گونه وانمود کند، که این جنگ پس از پذیرش قطعنامه بین خود ایرانی‌ها رخ داده است و عراق در آن نقشی ندارد.
وی تصریح کرد: در مقابله با این هجمه، ملت ایران دست به یک بسیج عمومی زدند و تمامی افراد و بازماندگان شهادت در این جنگ حتی بیش از نیاز وارد میدان شدند تا ثابت کنند که در راه دفاع از ایران اسلام از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =