اهدای کمک هزینه ازدواج به ۴۳ زوج جوان مهابادی

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: ۴۳ زوج جوان تحت پوشش نهادهای حمایتی این شهرستان به مناسبت هفته ازدواج کمک هزینه ازدواج دریافت کردند.

قرنی مصطفی پور روز یکشنبه در جلسه ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: از این تعداد، ۳۰ زوج تحت پوشش کمیته امداد و ۱۳ زوج دیگر نیز تحت پوشش اداره بهزیستی هستند که کمک‌ هزینه خرید جهیزیه را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در مجموع به این زوج‌های جوان بیش از یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال کمک هزینه ازدواج که از محل کمک‌های خیران و نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی تامین شده پرداخت شده است.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اضافه کرد: علاوه بر اهدای کمک‌ هزینه خرید جهیزیه، به زوج‌های جوان امور مشاوره و کلاس‌های رایگان قبل و بعد از ازدواج نیز ارایه خواهد شد.

مصطفی‌پور اظهار داشت: کرونا در کنار خسارت‌ها، فرصت‌هایی را به همراه داشت که از جمله آن ترویج فرهنگ ازدواج کم‌هزینه و جلوگیری از برخی تجملات و ریخت و پاش‌ها است.

قدردانی از پنج زوج جوان پرستار مهابادی 

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرماندار مهاباد در همین مراسم گفت: کادر پزشکی و پرستاری استان در مقابله با ویروس کرونا و مراقبت از بیماران صادقانه و جان برکف تلاش می‌کنند و زحمات آنها در این زمینه قابل تقدیر است.

خشایار صنعتی با بیان اینکه خدمات کادر درمانی در طول این مدت فراموش نشدنی است، اضافه کرد: این عزیزان در هر ساعت از شبانه‌روز آماده خدمت‌رسانی به بیماران هستند و این نمادی بارز از ایثار اجتماعی و فداکاری است.

وی بیان کرد: وظیفه همه شهروندان حمایت همه‌جانبه از مجموعه بهداشتی و درمانی شهرستان در راستای کنترل بیماری و تلاش برای کاهش صدمات ناشی از آن با رعایت جدی دستورالعمل‌هاست.

این پنج زوج جوان مهابادی همزمان با شیوع بیماری کرونا به صورت شبانه‌روزی در بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد به بیماران مبتلا به کرونا خدمات‌رسانی کردند.   

هفته ازدواج از اول مرداد همزمان با سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) آغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =