مبارزه با فساد مهمترین اقدام اجتماعی ائمه جمعه است

تهران- ایرنا- امام جمعه لواسانات با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی نماز جمعه منطقه گفت: مهمترین اقدام اجتماعی ما ایجاد جریان عدالتخواهی و مبارزه با فساد در زمینه‌های مختلف بویژه زمین‌خواری و کوه‌خواری محسوب می شود که نتایج مطلوبی نیز به همراه داشته است.

حجت‌الاسلام سید سعید لواسانی روز یکشنبه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۵ مرداد، سالروز اقامه نخستین نماز عبادی سیاسی جمعه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در جمع خبرنگاران افزود: اقدامات فرهنگی از عمده کارهای ستاد نماز جمعه لواسان است که هم ایجابی به ویژه روی نوجوانان محسوب می شود که قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است و هم سلبی در راستای مقابله با ناهنجاری‌های فرهنگی که متاسفانه بیش از پیش شده که با عنوان امر به معروف و نهی از منکر جمعی آن را مطرح کرده‌ایم، اما متاسفانه نتیجه مطلوب به دست نیامده است با این وجود این مسیر را با تلاشی مضاعف ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به جایگاه نماز جمعه تاکید کرد: اهمیت این فریضه عبادی سیاسی، اهمیت اسلام است. نمازی که مشمول ذکرالله، دعوت به تقوا، همبستگی ملی و ترویج پذیرش مسئولیت اجتماعی می‌شود.

خطیب جمعه لواسانات خاطرنشان کرد: در خطبه‌های نماز جمعه باید به تبیین حقایق موجودی که در پیرامون کشور و محل زیست‌مان در حال جریان است، پرداخت.

امام جمعه لواسانات با تاکید بر اهمیت همبستگی ملی ابراز کرد: با دعوت مردم برای ایفای نقش موثر خود در وحدت ملی، در راستای تقویت ایران اسلامی گام می‌نهیم.

وی بر لزوم جذب نوجوانان و جوانان جامعه به نماز جمعه بیان داشت: همواره تلاش ما این بوده تا برای جذب این قشر مهم و تاثیرگذار کشور، علاوه بر برخورد نیکو و مهربانانه، اقدامات موثری همچون ایجاد محیط شاد و مفرح انجام دهیم و خطبه‌ها را عالمانه، متنوع و مرتبط با مسائل منطقه بیان کنیم.

لواسانی افزود: استقبال جوانان نسبت به مشکلات این منطقه بسیار خوب برآورد می‌شود و این قشر لواسان ارتباطی صمیمی با امام جمعه و نماز جمعه برقرار کرده و به راحتی صحبت‌های خود را مطرح می‌کنند.

خطیب جمعه لواسانات یادآور شد: ارتباط با دانشجویان فعال و دغدغه‌مند دانشگاه‌های متعدد را نیز می‌توان عاملی بر جذب حوانان به نماز جمعه لواسان برشمرد.

وی همچنین تقوا، رعایت مبانی اخلاق و توصیه‌های مطروح شده در خطبه‌های نماز جمعه، انقلابی بودن و درک مشکلات مردم را از ویژگی‌های یک امام جمعه موفق دانست و گفت: اگرچه در بسیاری از موارد توان و امکان حل مشکلات شهروندان را نداریم اما حتی شنیدن حرف‌های آنها با صبوری نیز می‌تواند مرهم خوبی باشد.

امام جمعه لواسان با اشاره به مطالبه امام راحل و رهبر معظم انقلاب از نماز جمعه، اظهار داشت: ائمه جمعه به تعبیر رهبر معظم انقلاب پدر منطقه به شمار می‌آیند از همین رو باید در حدود مسئولیت خود و بدون دخالت در امور دولتی، برای رفع امور مردم ورود کنند.

لواسانی تصریح کرد: جایگاه امام جمعه میطلبد فرد با مردم ارتباطی منعطف و خوب داشته باشد، عملکرد مسئولان را مراقبت و نظارت کند و با روحانیون نیز رابطه‌ای برادرانه داشته باشد , همچنین نسبت به مسائل اجتماعی منطقه حساس بوده و به تبیین عالمانه این موارد بپردازد.

بخش لواسانات به مرکزیت شهر لواسان، دارای ۲۰ روستا، با جمعتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر از توابع شهرستان شمیرانات در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha