۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83884873
۰ نفر

برچسب‌ها

توفان هانا بخش‌هایی از تگزاس را زیر آب برد

تهران – ایرنا- فصل جدیدی از توفان‌های موسمی اقیانوس اطلس با ورود چرخند هانا به ایالت کرونا زده تگزاس آمریکا آغاز شد.

تگزاس یکی از ایالت‌های دست به گریبان با بحران شیوع ویروس کرونا است و اکنون باید خود را مهیای پیامدهای توفان موسمی هانا و بارش‌های سیل‌آسای آن کند.

داده‌های مرکز چرخند ملی وابسته به سازمان هواشناسی آمریکا نشان می‌دهد که هانا در آبهای گرم خلیج مکزیک آغاز شده و پس از تبدیل به توفان استوایی اکنون به یک چرخند رده ۱ ارتقا یافته و چند ساعتی است که وارد سواحل جنوب ایالت تگزاس شده است.

در ۱۲ سال اخیر سابقه نداشته است که به این زودی چرخنده سواحل آمریکا را تحت تأثیر قرار دهد و به نظر می‌رسد که برخلاف سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹میلادی فصل چرخنده های ۲۰۲۰ فعال باشد.

هانا هنگام برخورد با سواحل تگزاس موجب وزش تندبادهایی با سرعت ۱۴۵ کیلومتر در ساعت شد و اکنون قدرت آن کاهش یافته و سرعت تندبادهای آن به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت رسیده است.

کارشناسان هواشناسی آمریکا معتقدند که تهدید اصلی، بارش‌های سیل آسای هانا خواهد بود و پیش بینی می‌شود که جنوب غربی تگزاس شاهد ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیمتر بارندگی و در برخی نقاط تا ۴۶۰ میلیمتر بارندگی باشد.

در اقیانوس آرام نیز چرخند رده ۲ داگلاس سواحل ایالت هاوایی را نشانه رفته و پیش بینی می‌شود که تا ساعاتی دیگر و با کاهش توان، سرعت بادهای آن از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت کاهش یابد. بارش‌های داگلاس به مراتب از هانا کمتر بوده و تا ۱۰۰ میلیمتر پیش بینی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha