رییس پلیس راه همدان: بزرگراه نهاوند - کنگاور تکمیل شود

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: با توجه به حادثه‌خیزبودن جاده نهاوند - کنگاور، می‌طلبد راه و شهرسازی به سرعت عملیات اجرایی این بزرگراه را به اتمام برساند.

سرهنگ رضا عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: جاده نهاوند - کنگاور یکی از مسیرهای حادثه خیز این استان به شمار می‌رود که همه ساله بخشی از افراد بومی و مسافران به علت تصادف رخ به رخ جان خود را از دست می‌دهند.

وی اضافه کرد: عملیات تعریض و تبدیل کردن این مسیر به بزرگراه از سال ۹۷ شروع شده و تاکنون ۱۵ کیلومتر از مسیر ۴۰ کیلومتری به پایان رسیده و ۲۵ کیلومتر دیگر باقی مانده است.

وی افزود: شب گذشته در نزدیکی سه راهی روستای شهرک که بین نهاوند و فیروزان قرار دارد بر اثر برخورد خودروی «چری» و یک دستگاه پراید، یکی از سرنشینان پراید جان باخته و یک نفر هم مجروح شد که علت بروز این سانحه در دست بررسی است.

رییس پلیس راه استان همدان اظهارداشت: به علت ۲ طرفه بودن این مسیر حادثه خیز و فراوانی روستاهای منشعب از این جاده، بیشتر سوانح آن رخ به رخ و جلو به پهلو بوده است که با تبدیل شدن به بزرگراه و حذف سه راهی‌ها و تبدیل آن به دوربرگردان شاهد کاهش سوانح احتمالی خواهیم بود.

سرهنگ عزیزی درباره ۱۵ کیلومتر از این مسیر که تبدیل به بزرگراه شده نیز گفت: مابین مسیر رفت و برگشت این جاده مانعی از جمله نیوجرسی یا گاردریل قرار نگرفته و بنابراین همچنان احتمال تصادف رخ به رخ در صورت خواب آلودگی راننده وجود دارد.

وی یادآوری کرد: سال گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پراید با تانکر حامل قیر در ۱۵ کیلومتری که بزرگراه شده پنج سرنشین سواری پراید در دم جان باختند بنابراین ایجاد مانعی بین مسیر و رفت و برگشت به جای خط کشی ساده، ضروری است.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: میزان سوانح فوتی و جرحی در جاده نهاوند - کنگاور با افزایش حجم ترافیک و تردد خودروها افزایش یافته و خواب آلودگی و بی‌توجهی راننده به جلو نیز در افزایش سوانح این جاده تاثیر داشته است.

بروز سوانح رانندگی در سه ماهه نخست سالجاری موجب مرگ ۷۲ تن در این استان شد که شامل ۵۷ نفر در سوانح برون شهری، ۱۴ نفر در تصادف های درون شهری و یک نفر نیز در راه خاکی و روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها