آموزش دورکاری به ۱۰ هزار نفر از برگزیدگان استخدام بخش خصوصی

تهران- ایرنا- تفاهم نامه ارایه آموزش مهارت های دورکاری ویژه شرایط کرونا به ۱۰ هزار نفر از برگزیدگان چهارمین آزمون استخدامی بخش خصوصی امروز شنبه با حضور نمایندگانی از بخش خصوصی امضا شد.

به گزارش ایرنا، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و در راستای تطبیق سبک زندگی و همزیستی ایمن با این ویروس، تعدادی از شرکت های بزرگ بخش خصوصی  کشور امروز در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم نامه ای با دبیرخانه آزمون استخدام بخش خصوصی به امضا رساندند تا به منظور حفاظت از مشاغل و کسب و کارها در دوران کرونا، ۱۰ هزار نفر از کارجویان تحت آموزش های رایگان مهارت های دورکاری قرار گیرند.

محمدحسین قمری دبیر چهارمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی در نشست امضای تفاهم نامه با اشاره به برگزاری این دوره از آزمون در شهریور ماه سال جاری گفت: به دلیل تغییراتی که در پی شیوع کرونا در محیط کسب و کار کشور به وجود آمده در این دوره آزمون شاهد استقبال بیشتری از  موسسات و شرکت ها برای شناسایی و جذب نیروی انسانی مورد نیازشان از طریق این آزمون بوده ایم.

وی بیان کرد: علت این گرایش زیرساخت های مبتنی بر فناوری آزمون استخدام بخش خصوصی است که تطبیق پذیری بیشتر و راحت تری با شرایط کرونایی دارد؛ بنابراین شرکت هایی که امسال برنامه جذب نیروی بیشتر از هزار نفر دارند امروز تفاهم نامه ای با دبیرخانه آزمون امضا کردند تا ضمن جذب نیروی انسانی مورد نیاز خود از طریق این آزمون، ۱۰ هزار نفر از برگزیدگان آزمون به طور رایگان تحت آموزش مهارت های دورکاری قرار گیرند.

قمری با اعلام آمادگی دبیرخانه آزمون استخدام بخش خصوصی و مجموعه فناورد برای ارائه آموزش های متناسب با دوران کرونا به موسسات، سازمان ها و شرکت ها گفت: محتوای دوره مهارت های دورکاری به چند دسته از جمله گزارش دهی، ارزیابی، مدیریت کار، مدیریت وقت تقسیم می شوند که همه این موارد در چارچوب مهارت های دورکاری به کارجویان برگزیده آموزش داده می شود.

شهاب جوانمردی عضو اتاق بازرگانی تهران و مدیرعامل گروه فناپ به نمایندگی از تعدادی از شرکت های خصوصی در این نشست گفت: برای ادامه حیات کسب و کارها و حفظ مشاغل چاره ای جز تطبیق با شرایط کرونایی وجود ندارد.

وی بیان کرد: هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی نیازمند آموختن مهارت های جدیدی برای تطبیق با شرایط کرونایی هستند که از مهمترین آنها مهارت های دورکاری است، بخش دولتی متولیان مشخصی برای آموزش های ضمن خدمت دارد اما این نخستین بار است که در بخش خصوصی به صورت متمرکز و هماهنگ برای ارائه آموزش های مورد نیاز توافق می شود.

ثبت نام در چهارمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی  از ۲۱ تیر آغاز شده اما به دلیل استقبال شرکت‌ها و موسسات و افزوده شدن ۶ هزار فرصت شغلی جدید به ظرفیت پذیرش این آزمون و همچنین تقاضاهای مکرر کارجویان ، مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز ۱۲ مرداد ۹۹ تمدید شده است. برآورد می شود که ۲۵ هزار نفر از برگزیدگان چهارمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی در فرصت های شغلی ارائه شده از ۲۴۰۰ شرکت و موسسه بخش خصوصی جذب شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =