۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83884733
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از شهرستان اردکان

یزد - ایرنا - توصیه دادستان اردکان به مردم برای خرید املاک از منابع معتبر، بازداشت قاتل سریالی و برگزاری نشست هم اندیشی مسوولان این شهرستان با حضور استاندار یزد از جمله خبرهای روز یکشنبه است،

به گزارش ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی اردکان به مردم توصیه کرد که از معامله و تنظیم قولنامه برای خرید املاک با افراد دلال تحت هر عنوانی خودداری و هنگام معامله در بنگاه معتبر با رویت اصل اسناد با حضور صاحب سند و برگ قیمت گذاری  اقدام به تنظیم قولنامه کنند.

مهدی حسن‌پور در اطلاعیه ای از شهروندان خواست ،هرگونه اطلاعاتی در خصوص کلاهبرداران ، دلالان و زمین خواران سودجو دارند به دادستانی و یا از طریق فضای مجازی به شماره ۰۹۰۲۶۲۳۱۱۸۲ پلیس فتا و یا شماره تماس ۳۲۲۲۹۹۸۰ اداره نظارت بر اماکن عمومی  و یا به شماره ۳۲۲۲۲۰۲۰ پلیس آگاهی اعلام  کنند تا برخورد قاطع و قانونی انجام پذیرد.

وی گفت:‌ بررسی ها نشان می دهد بعضی از کارشناسان رسمی و خبره بدون توجه به جایگاه خود در قیمت گذاری املاک و اراضی بر اساس نظر غیرواقعی برخی بنگاه های املاک و دلالان سودجو قیمت گذاری می کنند.

وی ادامه داد: این مساله موجب افزایش غیرواقعی قیمت ها شده است و به تمامی کارشناسان مربوطه ابلاغ می شود از این تاریخ دادسرا ،نهادهای امنیتی و انتظامی موضوع را به صورت جدی رصد  می کنند.

حسین پور افزود: یکی از علل گرانی اخیر زمین و مسکن وجود دلالان سودجوست که این افراد با نفوذ و تبانی در بنگاه های املاک اردکان ابتدا مشخصات ملک را به دست آورده، با مراجعه به صاحب اصلی زمین ، ملک را با قیمت کارشناسی و یا حتی ارزان تر خریداری و مشخصات آن را برای بالا بردن قیمت در گروه ها و کانال های مجازی املاک آگهی می کنند که این اقدام علاوه بر کلاهبرداری ، اخلال در نظام اقتصادی است و برای آن مجازات سنگین در قانون مقرر شده است. 

همچنین در شبانه‌روز گذشته با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی و اتاق اصناف شهرستان، ۲۳ بنگاه معاملات ملکی بدون پروانه کسب و متخلف پلمب شد.

 حسن‌پور گفت: با برخی افراد که در فضای مجازی اقدام به دلالی و بالا بردن غیرمنطقی قیمت‌های زمین و مسکن کرده بودند اقداماتی انجام شد و ضمن مسدود کردن تعدادی از کانال‌های موجود در فضای مجازی، عوامل گرداننده آن نیز شناسایی شدند.

 وی اظهار کرد : ادامه کار بنگاه‌های غیرمجاز و بدون پروانه کسب منوط به اخذ مجوزهای قانونی است و اگر تخلفات و جرایمی هم انجام داده باشند در دادسرا رسیدگی می شود.

یزد

همچنین فرمانده انتظامی یزد از دستگیری قاتل سریالی در شهرستان اردکان خبر داد و گفت: با کار اطلاعاتی کارآگاهان پلیس اصفهان و حضور در یزد، مخفیگاه این فرد شناسایی شد.

سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فر افزود: با توجه به دریافت خبری مبنی بر مخفی شدن این قاتل در اردکان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: ماموران با هماهنگی قضایی در عملیاتی ضربتی قاتل جوان را در مخفیگاهش دستگیر و برای ادامه تحقیقات به اصفهان منتقل شد.

گزارش بیشتری در این مود ارائه نشده است.

یزد 

همچنین فرماندار اردکان در نشست هم‌اندیشی مسوولان شهرستان که با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد برگزار شد،  با ارائه گزارشی از بودجه  آب، مسکن و صنعت گفت: اعتبار تملک دارایی سال ۹۳  اردکان، ۴۵ میلیارد و میزان تخصیص ۱۴ میلیارد تومان و همان سال مبلغ ارزش افزوده ۵۰ میلیارد تومان و سهم دهیاری‌ها هم ۱۲ میلیارد تومان بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، بهروز شهابی زاد اظهار کرد: اعتبار سال ۹۸ از محل ارزش افزوده ۳۱ میلیارد تومان و از محل تملک دارایی‌ها ۲۵ میلیارد تومان  و میزان تخصیص هم ۷.۵ میلیارد تومان بود.
وی با بیان اینکه سهم شهرداری‌ها در سال گذشته ۱۹.۲ میلیارد تومان و سهم دهیاری‌ها هم ۶ میلیارد تومان تعیین شد گفت: امسال مبلغ اعتبار ارزش افزوده در سه‌ماهه اول ۶.۱ میلیارد تومان بود که براساس جمیعت، سرانه نفر ۲۷ هزار تومان است.
فرماندار اردکان تصریح کرد:‌ اعتبار براساس سرانه جمعیتی شهرهای احمدآباد ۳۱ هزار تومان و عقدا ۴۱ هزار تومان، بخش های مرکزی، ۶۵ هزار تومان و خرانق هم، ۶۶ هزار تومان است.
به گفته وی مصرف آب شهرستان ۴۴۰ لیتر بر ثانیه و میزان تخصیص آن از محل آب انتقالی از زاینده رود اصفهان به یزد ۱۷۰ لیتر برثانیه است.
شهابی زاد میزان سختی آب مصرفی شهرستان را بالا ذکر کرد و  گفت : نیاز به سهمیه بیش‌تری از سهمیه آب انتقالی برای کیفیت بهتر داریم.
وی با اشاره به اینکه با توجه به حضور کارگران مهاجر در شهرستان، مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی است افزود:  در خصوص صدور پروانه‌های صنایع جدید، باید بازنگری جدی صورت گیرد.

‌مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =