شیری: خوشحالم که پاس گل قهرمانی پرسپولیس را دادم

تهران- ایرنا- مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: خوشحالم در دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان پاس گل قهرمانی پرسپولیس را من دادم.

مهدی شیری در گفت و گو با ایرنا، در خصوص چهارمین قهرمانی پیاپی پرسپولیس در لیگ برتر، اتفاقاتی که باعث قهرمانی پرسپولیس در این فصل شد، نقش کادر فنی ایرانی پرسپولیس در قهرمانی سرخپوشان، کری های برخی رقبای پرسپولیس و ... صحبت‌هایی را انجام داد که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید: 

ابتدا در مورد بازی با نفت مسجد سلیمان صحبت کنید.

واقعا بازی سختی بود. گرمی هوا و شرجی بودن آن هم کار را سخت تر کرد، اما ما توانستیم خیلی زود به گل برسیم و این سه امتیاز را به دست بیاوریم و قهرمان شویم.

خودت هم در این بازی پاس گل دادی، در مورد این مسئله هم صحبت کنید.

من همیشه تلاش می کنم تا بهترین نمایش را برای پرسپولیس داشته باشم، خوشحالم که توانستم پاس گل قهرمانی را بدهم.

نکته جالب اینجا بود که با پای غیر تخصصی است یعنی پای چپ پاس گل دادی.

خدا را به خاطر این موضوع شکر می‌کنم. من در این چند سال همیشه تلاش کردم تا بهترین عملکرد را داشته باشم. امیدوارم در بازی‌های آینده هم بتوانم پاس گل بدهم.

پرسپولیس در مقطعی از فصل تا رده هفتم جدول هم سقوط کرد، چه شد که در نهایت به عنوان قهرمانی رسید؟

در تیم بزرگ پرسپولیس همیشه مشکلات هست، ما در سه فصل گذشته قهرمان شده بودیم و این کارمان را دشوارتر می‌کرد. قهرمان شدن سخت است و از آن سخت تر تکرار قهرمانی و استمرار آن است. اگر ما از رده هفتم به قهرمانی رسیدیم نشان می دهد که شخصیت جاه طلبی داریم و برای قهرمانی برنامه داشتیم، خوشحالم که در نهایت به هدفمان رسیدیم.


آن زمانی که در میانه جدول بودید آیا واقعا به پوکر قهرمانی فکر می‌کردید؟ 

بله به این مساله فکر می‌کردیم چون اختلاف امتیازمان با صدر جدول زیاد نبود. ما در ابتدای فصل سرمربی جدید داشتیم و در نیم فصل هم سرمربی مان عوض شد به خاطر همین به زمان احتیاج داشتیم.

در مورد نقش کادر فنی ایرانی پرسپولیس در این قهرمانی صحبت کنید؟ 

ما وقتی با کادرفنی ایرانی قهرمان شدیم یعنی پتانسیل خوبی بین مربیان ایرانی وجود دارد. ضمن اینکه مربی بزرگی به اسم یحیی گل محمدی بالای سر ما بود که در قهرمانی خیلی تاثیر داشت. از زمانی که آقا یحیی به پرسپولیس آمد اتحاد را در تیم بیشتر کرد و در نهایت ما ۴ هفته زودتر اولین بار در تاریخ فوتبال ایران پوکر قهرمانی انجام دادیم.

راستی ظاهراً بعد از بازی با نفت مسجد سلیمان آب رختکن پرسپولیس قطع بوده آیا این مسئله صحت دارد؟ 

بله متاسفانه صحت دارد، خود من با دو بطری آب معدنی دوش گرفتم! واقعا این چیزها باعث سرافکندگی فوتبال ما است، مگر می‌شود آب رختکن یک تیم قطع شود.

در این چند روزه شاهد این هستیم که برخی بازیکنان و پیشکسوتان رقیب پرسپولیس فضای مجازی برای پرسپولیس کری خواندند، در این مورد چه صحبتی دارید؟ 

 واقعاً این حرف ها در فوتبال حرفه‌ای مسخره است. یک زمانی شما از تیم انتقاد فنی می‌کنید اما برخی از این حرف‌ها درست نیست. وقتی ۴ بار پشت سر هم قهرمان شدیم دیگر برخی حرف ها بی مورد است. آقایان می‌خواهند باین کارها قهرمانی ما را لوث کنند اما حتی هواداران خودشان می‌دانند که حق پرسپولیس قهرمانی بود.

از این صحبت‌ها ناراحت نشدید؟ 

خیر، چون اصلا برای ما مهم نیست که برخی‌ها چه حرف‌هایی می زنند، ما کار خودمان را در زمین می کنیم و با هواداران مان جشن قهرمانی می‌گیریم.


 

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha