۵۰ مکان به سرانه ورزشی آموزش و پرورش استان مرکزی افزوده شد

اراک - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: ۵۰ مکان جدید در دولت دوازدهم به سرانه ورزشی این استان افزوده‌ شد.

«مهدی دمنه» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۴۸ فضای ورزشی در استان مرکزی وجود دارد که بیش از یک سوم آن‌ها در سه سال اخیر در استان مرکزی توسعه و تجهیز شده‌است.

وی ادامه داد: ایجاد چمن‌ مصنوعی، سالن‌های ورزشی دورن مدرسه‌ای، کلاس تربیت بدنی به وسعت ۲۰۰ متر مربع در هشت منطقه آموزش و پرورش استان مرکزی با هدف توسعه مهارت‌های بنیادی دانش آموزان دوره اول از جمله فضاهای ورزشی ایجاد شده در این مدت بوده‌است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توسعه، تجهیز و بهره‌برداری این فضاها، سرانه ورزشی اداره کل آموزش و پرورش استان به یک متر مربع و سرانه خالص ورزشی به ۵۰ سانتیمتر افزایش یافته‌است.

دمنه گفت: تخصیص ردیف بودجه اعتباری به حوزه تربیت بدنی وزارتخانه آموزش و پرورش و اختصاص ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش و ورزش و جوانان از جمله عوامل افزایش سرانه ورزشی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی بوده‌است.

وی ادامه داد: ۱۵ درصد از ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده به حوزه ورزش وزارت آموزش و پرورش و بقیه به بخش ورزش و جوانان اختصاص یافته‌است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: از ۱۵ درصد سهم مالیات بر ارزش افزوده این استان قسمتی برای تکمیل و تجهیز فضاهای ورزشی به اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و قسمتی برای اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های ورزشی به این حوزه اختصاص یافته‌است.

۲۳۴ هزار و ۸۳۴ دانش آموز در۲ هزار و ۲۶۹ مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =