سرپرست فدراسیون دو و میدانی: مسابقات جایزه بزرگ تا سه هفته آینده برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست فدراسیون دو و میدانی گفت: هیچ اطلاعی از وضعیت و رکورد فعلی ورزشکاران نداریم و تا سه هفته آینده دو و میدانی‌کاران در مسابقات جایزه بزرگ یا رکوردگیری حضور می‌یابند.

«مهدی مبینی» روز یکشنبه در گفت و ‌گو با ایرنا اظهار داشت: فدراسیون دو و میدانی با هدف برنامه‌ریزی بهتر و هدف‌دار برای ملی‌پوشان نیاز به ارزیابی وضعیت فعلی آنان دارد، چرا که به واسطه شیوع ویروس کرونا زمان زیادی است که مورد ارزیابی قرار نگرفته‌اند و ما هیچ آگاهی از رکوردهای فعلی آنها نداریم. به همین دلیل بحث برگزاری مسابقات رکوردگیری در شورای فنی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در سه هفته آتی یا رقابت‌های جایزه بزرگ یا مسابقه رکوردگیری را در تهران برگزار کنیم.

وی ادامه داد: به مجرد اینکه مشخص شود رکوردگیری یا مسابقه برگزار خواهد شد، تعدادی از ورزشکاران از سوی فدراسیون برای شرکت در آن فراخوانده خواهند شد، که بدون شک باید در این میدان حاضر شوند. شورای فنی برای هدف‌گذاری در مورد قهرمانان دو و میدانی نیازمند بررسی تازه‌ترین نتایج است. ثبت رکورد معیار ارزیابی ورزشکاران است.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی عنوان کرد: برگزاری لیگ باشگاه‌ها و قهرمانی کشوری بستگی به شرایط شیوع کرونا دارد. در صورت مجوز وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی لیگ باشگاه‌ها در موعد مقرر و طبق برنامه انجام می‌شود. همچنین زمان اردوی ورزشکاران المپیکی بعد از انجام رکوردگیری مشخص خواهد شد.

وی یادآور شد: به ۴۲ ورزشکار کمک هزینه تمرینی دادیم. ورزشکاران بزرگسال مرد براساس شاخص‌هایی که شورای فنی تعیین کرده بود، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گرفتند و این مبلغ هم بسیار ناچیز و ناقابل است. ورزشکاران زن بزرگسال نیز براساس شاخص شورای فنی نفری ۲ میلیون تومان دریافت کردند. همچنین به ۲۰ ورزشکار جوان دختر و پسر نفری یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعلق گرفت. پرداخت این پاداش‌ها برای ایجاد انگیزه و کمک هزینه بود.

مبینی همچنین در خصوص اصلاح طرح ساماندهی مربیان توضیح داد: این طرح دارای اشکالاتی بود، به همین دلیل در شورای فنی مورد بازنگری قرار گرفت. طی ۱۵ روز آینده مربیانی که از نظر شورا مورد تائید و مشمول این طرح هستند، مبالغی را تحت عنوان حقوق دریافت خواهند کرد.

وی افزود: شورای فنی در خصوص  تصمیم‌گیری‌های فنی اختیار کامل دارد و تصمیمات با خرد جمعی مصوب می‌شود. به طور کلی شیوع ویروس کرونا تمامی برنامه‌ها و تقویم ورزشی اکثر فدراسیون‌ها و حتی برگزاری رقابت‌های بین‌المللی را در سرتاسر دنیا تحت‌الشعاع قرار داده که ما نیز از آن مستثنی نیستیم. حتی برای رقابت‌های جایزه بزرگ و یا رکوردگیری به دلیل وجود همین محدودیت‌ها و رعایت پروتکل بهداشتی تعداد محدودی از قهرمانان را دعوت خواهیم کرد تا مشکلی برای سلامت ورزشکاران ایجاد نشود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =