۲۵ میلیارد ریال برای پروژه‌های منابع‌طبیعی دهلران اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - فرماندار دهلران گفت: ۲۵ میلیارد ریال در اعتبارات امسال از محل کمیته برنامه‌ریزی شهرستان برای پروژه‌های منابع‌طبیعی پیش‌بینی و اختصاص داده شده است.

به گزارش ایرنا، مجید عسگری روز شنبه در نشست ویدیوکنفرانس با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام افزود: تحولات حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در این شهرستان با وجود وسعت و گستردگی با سال‌های گذشته متفاوت است و این اقدامات را می‌توان در حوزه جنگل‌کاری، بیابان‌زایی و حوزه آبخیزداری مشاهده کرد.

وی اظهار داشت: در سنوات گذشته مشکلاتی در حوزه منابع طبیعی شهرستان وجود داشت اما در ۲ سال اخیر ضمن رفع مشکلات شاهد پایدار بودن محیط زیست و منابع طبیعی در شهرستان هستیم.

فرماندار دهلران گفت: در سال جهش تولید انتظار است همانند سنوات گذشته توجه ویژه در حوزه آبخیزداری در بخش‌های میمه و زرین‌آباد با توجه به سیلابی بودن این بخش با تخصیص اعتبار مناسب و اجرای پروژه‌های آبخیزداری صورت گیرد تا زمینه جلوگیری از گسترش سیلاب در این ۲ بخش فراهم شود.

عسگری با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته به مراتع و جنگل‌های شهرستان، آسیب‌های فروانی وارد شده است، افزود: امروز با اقدامات بیابان‌زایی و قرق مراتع شاهد توسعه مراتع و جنگل‌های شهرستان هستیم که ادامه این روند نیازمند نگاه ویژه و اختصاص اعتبارات است.

وی یادآور شد: در دشت‌عباس، چم‌هندی و ابوغویر با توجه به حضور عشایر کوچرو بومی و غیربومی شاهد فقر مراتع و توسعه بیابان در این مناطق هستیم که اقدامات خوبی انجام و در دست اقدام است که نیازمند توجه ویژه است.

فرماندار دهلران گفت: سال گذشته اعتبارات مناسبی در بحث منابع طبیعی شهرستان اختصاص یافت و امسال با وجود محدودیت‌های منابع ۲۵ میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان برای پروژه‌های منابع طبیعی شهرستان پیش‌بینی شده است.

عسگری با اشاره به مدیریت مناسب از سوی منابع طبیعی شهرستان در بحث مقابله با آتش‌سوزی‌ها در سال جاری، افزود: مردم در بحث جلوگیری و مهار آتش‌سوزی مراتع نهایت همکاری با منابع طبیعی در این خصوص را داشته باشند.

وی تاکید کرد: با توجه با استقرار بخشدار در دشت عباس و از طرفی وسعت شهرستان ایجاد پاسگاه و تکمیل ساختمان دشت عباس و تجهیزات و امکانات و تامین نیروی آن نیازمند عنایت ویژه است که امیدواریم این مشکل نیز مرتفع شود.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران هم با اشاره به ۶۷۰ هزار هکتار وسعت اراضی ملی شهرستان گفت: در بحث کاداستر برای ۲۷۰ هزار هکتار از این اراضی سند تک برگ صادر شده است.

نصراله پارسه افزود: ۱۸۰ هزار هکتار دیگر از این اراضی برای صدور سند به اداره ثبت شهرستان ارجاع شد و صدور سند و اقدامات لازم برای ۲۲۰ هکتار باقی‌مانده از این اراضی در دست اقدام است.

رییس منابع طبیعی وآبخیزداری دهلران به ۴۵ میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته برای هشت پروژه آبخیزداری این شهرستان از محل اعتبارات ملی اشاره کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۶ پروژه تکمیل و ۲ پروژه در بخش‌های زرین‌آباد و میمه در دست اقدام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =