محدودیت‌های کرونایی درهرمزگان وارد چهارمین هفته شد

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: محدودیت‌های گروه‌های شغلی در راستای مقابله با کرونا در استان برای چهارمین هفته متوالی تمدید و اعمال می‌شود.

فریدون همتی شامگاه شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: افرادی که ضرورت ندارد از خانه بیرون بیایند، در خانه بمانند تا شاهد خلوت شدن بیشتر بازارها، پارک‌ها، ساحل، خیابان‌ها و اماکن عمومی باشیم و این امر راهکار موثری در مبارزه با ویروس کرونا محسوب می‌شود.
وی بیان داشت: کارکنان بخش‌های اداری که بعداز ظهرها تعطیل هستند از رفت و آمدهای غیرضروری در محیط‌های اجتماعی و بازارها به شدت پرهیز کنند تا به کاهش چرخه انتقال این ویروس کمک شود.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای، سن بالای ۵۰ سال و زنان باردار باید به صورت دورکاری فعالیت کنند و مادران دارای کودکان زیر۶ سال نیز با هماهنگی مدیر دستگاه، می‌توانند به صورت شیفتی و دورکاری، فعالیت کنند.
برگزاری هرگونه تجمع در هرمزگان همچنان ممنوع است
استاندار هرمزگان گفت: برگزاری مراسم‌های عروسی، عزا و هرگونه تجمع در سراسر استان همچنان ممنوع است و فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها باید رصد و نظارت لازم را در این خصوص داشته باشند.
همتی ادامه داد: نیروی انتظامی نیز با این تجمع و مراسم‌ها برخورد جدی خواهدداشت و پرونده عوامل برگزاری این گونه مراسم‌ها و تجمع‌ها، در دستگاه قضایی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی ابرازداشت: ضدعفونی کردن اماکن عمومی، ارائه نکردن خدمات به افراد بدون ماسک و ارائه خدمات در محل‌هایی همچون بانک‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری، همواره مدنظر باشد.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان یادآورشد: نظارت بر مطب پزشکان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مطب پزشکان، آزمایشگاه‌ها و سایر اماکن خدمات رسانی پزشکی مورد توجه قرار گیرد.
مردم در عید قربان به هیج عنوان تجمع و دورهمی نداشته باشند
 استاندار هرمزگان گفت: بدلیل شیوع کرونا از مردم استان می‌خواهیم تا در عید قربان به هیچ عنوان تجمع، مهمانی و دورهمی نداشته باشند تا با خودداری از این مراسم‌ها به سلامتی هرچه بیشتر یکدیگر کمک کنیم. 
 همتی افزود: باتوجه به در پیش بودن عید سعید قربان، طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ارائه سفارش به کشتارگاه‌ها جهت قربانی و ادای نذر مردم از راه دور انجام می‌شود تا تجمعی در این خصوص نداشته باشیم.
وی بیان داشت: رفت و آمد، تردد و سفر غیرضروری به روستاها به ویژه در ایام اعیاد قربان و غدیر ممنوع است.
این مقام مسئول در هرمزگان گفت: پرهیز از تجمع و مراسم‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک، باید همچنان مورد توجه مردم هرمزگان باشد تا زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع و شاهد کاهش هرچه بیشتر این بیماری در استان باشیم.
استفاده از ماسک همچنان اجباری است
استاندار هرمزگان اظهارداشت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی، در تمامی اماکن عمومی، محل‌های کار و فعالیت‌های مختلف از جمله ادارات، اصناف، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی و کارگاه های عمرانی، همچنان اجباری است.
همتی اضافه کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی، راه اصلی مبارزه با ویروس کرونا است و از مردم می‌خواهیم  بویژه هنگام خروج از منزل این موضوع را رعایت کنند.
وی یادآورشد: رعایت بهتر این موارد بویژه استفاده بیش از ۸۰ درصد مردم هرمزگان از ماسک در هفته‌های اخیر و  برگزار نکردن تجمع‌ها موجب روند ثابت کاهش بیماران بدحال مبتلا به کرونا در هرمزگان شده است.
نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: تیروی انتظامی و بازرسان بسیار فعال تر و گسترده‌تر از گذشته، نظارت بر تمامی مکان‌های فعالیت و مراجعه مردم را انجام می‌دهند و با تخلفات بهداشتی برخورد خواهند کرد.
گفتنی است؛ محدودیت‌های گروه‌های شغلی سطح سه و چهار که در راستای مقابله با کرونا در هرمزگان به مدت یک هفته دیگر تمدید شده، طبق ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا شامل تعطیلی آموزشگاه های فنی وحرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه ها، کتابخانه‌ها، سینماها، تئاتر و مراکز مشابه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن‌های زیبایی، کافه ها، قهوه‌خانه و چاپخانه‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی و باشگاه ها و فعالیت‌های ورزشی پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه است.
 همچنین مساجد و مصلی ها نیز تعطیل هستند و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، همایش ها، عروسی، عزا و تجمع ممنوع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها