رفیعی: رای کمیته استیناف منطبق با قوانین و استانداردهای بین المللی است

تهران- ایرنا- وکیل بین‌المللی فوتبال با اشاره به اینکه تایید رای تکرار دیدار پارس جنوبی و استقلال از سوی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، منطبق با استانداردهای بین المللی است، گفت: تایید حکم کاملا درست بود و باشگاه استقلال با یک عذر موجه، قادر به انجام مسابقه نبوده است.

تیم فوتبال استقلال پیش از دیدار هفته بیست‌وسوم لیگ برتر برابر پارس جنوبی جم، با اعلام ابتلای چند بازیکن خود به کووید-۱۹، پرواز به جم را لغو کرد.

بدنبال این موضوع، باشگاه پارس جنوبی از کمیته انضباطی خواست تا آنان را در این دیدار برنده اعلام کنند و پس از کش‌وقوس‌های فراوان سرانجام رای کمیته انضباطی مبنی بر تکرار دیدار صادر شد و کمیته استیناف نیز امروز (شنبه) این رای را تایید کرد.

«غلامرضا رفیعی» وکیل بین‌المللی فوتبال در این خصوص اظهار داشت: در چنین شرایطی تمام استانداردهای بین المللی، درجه اولویت را به حفظ جان و سلامت بازیکنان و کادر فنی تیم‌های ملی می‌دهند. حتی اگر سازمان لیگ با تعویق مسابقه به طور ضمنی موافقت نمی‌کرد و مدیران باشگاه استقلال براساس مدارک و مستندات متقن، انجام مسابقه را برای سلامت جان سایر بازیکنان مضر دانسته و از انجام مسابقه استنکاف می ورزیدند، باز هم کمیته‌های انضباطی و استیناف می‌تواستند براساس اقناع قضایی و وجدانی، بازی نکردن باشگاه استقلال را موجه تلقی و حکم به برگزاری مجدد مسابقه صادر کنند.

وی افزود: به این نکته توجه کنید که حتی اگر کمیته انضباطی و مدیران و مسوولان استقلال مدارک یا مستندات کافی برای اینکه انجام بازی مخاطره آمیز است، ارائه می‌دادند، ولو سازمان لیگ مخالف لغو مسابقه بود، باز هم کمیته انضباطی و کمیته استیناف این اختیار را داشتند که ادله را بررسی و اگر قانع می‌شدند، عذر استقلال یا هر باشگاه دیگری را پذیرفته و حکم به برگزاری بازی انجام نشده، بدهند.

رفیعی در پایان تاکید کرد: خوشحال هستم که کمیته استیناف در صدور آرای خود، ملاحظات مربوط به رنگ باشگاه‌ها را در نظر نگرفته و امیدوارم که همچنان به همین شیوه در چارچوب استانداردهای بین المللی اقدام به صدور رای بنماید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =