قطبی: سوپرلیگ چین مستعد تبدیل شدن به لیگی «کلاس‌ جهانی» است

تهران- ایرنا- «افشین قطبی» که هم اکنون هدایت باشگاه اور برایت را در سوپرلیگ چین برعهده دارد، معتقد است که فضای پیرامون فوتبال چین برای ساختن یک کشور کلاس جهانی در حوزه فوتبال ایده‌آل است.

سرمربی ایرانی-آمریکایی که دومین حضور خود را روی نیمکت تیم تازه صعود کرده اوربرایت تجربه می‌کند، فردا (یکشنبه) در آغاز فصل به تعویق افتاده سوپرلیگ چین به دلیل پاندمی کرونا، برابر فورچون اف‌سی به میدان خواهد رفت.

سرمربی ۵۶ ساله و اسبق تیم ملی ایران در گفت‌وگویی اظهار داشت: استانداردها در فوتبال چین در حال تحول است و برای رسیدن به پتانسیل‌های واقعی خود به زمان نیاز دارد.

وی افزود: چین برای توسعه به عنوان کشوری سطح بالا از لحاظ فوتبال در آسیا و سطح جهان، تمام ابزارهای لازم را دارد. بازیکنان از کیفیت فیزیکی، ذهنیت برتری جویانه و بلندپروازی برای موفقیت برخوردارند. با توجه به جمعیت انبوه، قدرت اقتصادی و غرور ملی، شرایط برای توسعه فوتبال در چین ایده‌آل است.

قطبی در فاصله سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ هدایت اوربرایت را برعهده داشت و سال گذشته پس از سپری کردن دوره ای کوتاه در باشگاه فولاد خوزستان لیگ برتر ایران، به این باشگاه چینی بازگشت.

وی در جریان راهیابی تیم ملی کره جنوبی به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۲، به عنوان دستیار در کنار «گاس هیدینک» هلندی فعالیت کرد.

قطبی تاکید کرد: ما تازه صعود کرده‌ایم و برای رقابت در سوپرلیگ چین باید شکاف موجود با سایر تیم‌ها را به سرعت کم کنیم. پس از صعود به سوپرلیگ چین در دوم نوامبر ۲۰۱۹، برای ساختن تیمی رقابتی به سختی تلاش کرده‌ایم و از پیشرفت تیم رضایت دارم و مشتاقانه در انتظار آغاز رقابت‌ها هستم.

سرمربی اسبق تیم ملی ایران تاکید کرد: از سال ۲۰۰۱ در آسیا مشغول فعالیت هستم و همیشه جذب فرهنگ و مردم چین شده‌ام. با تیم ملی ایران دو بار به چین سفر کردم و در آوریل ۲۰۰۲ نیز پیش از آغاز جام جهانی برای برگزاری دیدار دوستانه کره جنوبی برابر چین، به این کشور آمدم. اینجا زندگی ساده‌ای دارم. فوتبال و باز هم فوتبال. بیشتر زمانم را برای آماده سازی تیم صرف می‌کنم. البته از این زمان برای خوردن غذاهای خوشمزه چینی هم بهره می‌برم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =