بهره‌وری سهام فولاد مبارکه با طرح تحول دیجیتال ۸ درصد افزایش می‌یابد

اصفهان- ایرنا - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: اجرای طرح تحول دیجیتال و پیاده‌سازی نسل چهارم فناوری و انقلاب صنعتی در فولاد مبارکه موجب افزایش ۶ تا ۸ درصدی بهره‌وری سهام این شرکت می‌شود.

حمیدرضا عظیمیان روز شنبه در آیین رونمایی از طرح تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: امروز فولاد مبارکه در دنیای رقابتی فعالیت می‌کند و سهامداران این شرکت از ما انتظار دارند که حقوقشان حفظ شود و بازدهی سرمایه آنها بالا رود.

وی ادامه داد: حفظ سهم خود در بازار، این الزام را بوجود می‌آورد که همراه با تحولات صنعتی دنیا، نسل چهارم تکنولوژی را در فولاد مبارکه پیاده‌سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه افزود: افزایش ۶ تا ۸ درصدی بهره‌وری برای سهامداران خبر بسیار خوشی است زیرا ارزش سهام آنها حفظ می‌شود و حاشیه سودخوبی را برایشان به ارمغان می‌آورد.

وی با بیان‌اینکه میزان افزایش یاد شده عدد بسیار بزرگی است، اضافه کرد: برای حفظ پایه ارزش سهام خود باید خود را با تحولات فضای فناوری هماهنگ کنیم درغیراین صورت ممکن است در کمتر از یک دهه از صحنه تولید و سودآوری و ارزش‌آفرینی خارج شویم.

عظیمیان تصریح کرد: برای این کار و در مرحله نخست باید خود را به فناوری روز مجهز کنیم و در مرحله بعد نتیجه این سرمایه‌گذاری و اینگونه اقدامات، افزایش سودآوری سهامداران خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم بگوییم که برای ورود به این عرصه دیر اقدام کرده‌ایم اما باید مقداری شتاب خود را در این عرصه افزایش دهیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه ادامه داد: این شرکت بعنوان نخستین مجموعه در صنعت کشور در عرصه تحولات دیجیتال فولاد وارد شده است و از این نظر نمونه موفقی در صنعت فولاد خواهد بود که مزایای بسیاری را برای کل صنعت ایران خواهد آفرید.

وی گفت: فولاد مبارکه بعنوان پیشقراول وارد این عرصه شد تا نتایج و تجارب فراروی خود را در اختیار سایر صنایع  فولادساز و دیگر شرکت‌های کشور قرار دهد.

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه نیز با اشاره به رونمایی از طرح تحول دیجیتال در صنعت فولاد و انقلاب صنعتی نسل چهارم در این مجتمع صنعتی گفت: اقتصاد نسل چهارم در آینده نزدیک از الزامات دنیاست و بطور طبیعی یکی از راهبردهای کلان ایران، مطالعه و حرکت در راستای اقتصاد نسل چهارم خواهد بود.

مهدی نقوی با بیان اینکه صنعت فولاد بعنوان یکی از صنایع مجهز و تأثیرگذار باید در این مسیر قدم بگذارد، افزود: شرکت‌هایی می‌توانند در این زمینه وارد عمل شوند که به سطح بلوغ مورد نیاز رسیده باشند.

وی افزود: شرکت فولاد مبارکه امروز به این سطح از بلوغ رسیده و از سال گذشته مطالعات گسترده‌ای را در بارۀ  این ‌که چگونه صنعت فولاد می‌تواند در مسیر اقتصاد نسل چهارم گام بردارد، آغاز کرده است.

طرح تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه، امروز با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، با رونمایی از این طرح، نسل جدید فناوری در فرایندهای تولیدی این شرکت پیاده‌سازی خواهد شد و این مجتمع صنعتی با کمک فناوری به سمت کارخانۀ هوشمند حرکت می‌کند.

طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه با هدف ارتقا بهره‌وری در تولید محصولات فولادی با استفاده از روش‌های نو و به همت شرکت بین‌المللی مهندسی سامانه‌ها واتوماسیون(ایرسا) و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات رونمایی شد.

مراحل اجرای این طرح تحول دیجیتال که تا سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت علاوه بر ارتقا بهره‌وری شامل پاسخ به نیازهای کیفی محصولات به مشتریان است.

با اجرای کامل این این طرح، فرایند تولید با خطای کمتر، هزینه‌ پایین‌تر و امکان تولید محصولات متنوع و جدیدتر انجام خواهد شد.

 فولاد مبارکه، بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.
این مجتمع با سهم بیش از ۵۰ درصدی در تولید فولاد کشور دارای ارزش فعلی۲۰۰ هزار میلیارد ریال است.
این شرکت در عین حال با داشتن حدود ۱۲ میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی، بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می‌شود.
مجتمع فولاد مبارکه واقع در ۷۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان دارای ۳۵ کیلومتر مربع وسعت و ۱۷ کیلومتر مربع سالن تولید است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha