ثبت بیش از ۷۰ هزار مورد ابتلا به کرونا در آمریکا برای دومین روز متوالی

تهران – ایرنا– آمار تهیه شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز حاکی است که آمریکا برای دومین روز متوالی، بیش از ۷۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا و بیش از یک‌هزار مورد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید–۱۹ را طی ۲۴ ساعت ثبت کرده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، یافته های این دانشگاه در روز شنبه حاکی است که آمریکا به عنوان آسیب پذیرترین کشور از کرونا، ۷۳ هزار و ۷۹۵ مورد جدید ابتلا و یک‌هزار و ۱۵۷ مرگ دیگر بر اثر این بیماری را به ثبت رسانده است.

تاکنون چهار میلیون و ۲۴۸ هزار و ۴۹۲ نفر در سراسر آمریکا به کووید –۱۹ مبتلا شده و از این تعداد، ۱۴۸ هزار و ۴۹۲ نفر فوت کرده و دو میلیون و ۲۸ هزار و ۳۶۱ نفر بهبود یافته اند.

پس از کاهشی موقت در آمار مبتلایان به کرونا در اواخر بهار، آمریکا بار دیگر شاهد افزایش شمار مبتلایان به ویژه در ایالت های جنوبی و غربی همچون کالیفرنیا، تگزاس، آلاباما و فلوریداست.

برای ۱۱ روز گذشته، شمار موارد جدید ابتلا که در هر روز گزارش شده، از ۶۰ هزار نفر فراتر رفته است.  

در واقع، با شدت گرفتن بحران کرونا در آمریکا، بازه زمانی ابتلای یک میلیون تن به این بیماری در این کشور، از سه ماه (در ابتدای ورود کووید-۱۹) به ۲ هفته کاهش یافته است.

۴۳ روز زمان لازم بود تا شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۲ میلیون نفر برسد و پس از ۲۸ روز و هشتم ژوئیه (۱۸ تیرماه) شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر ایالات متحده به ۳ میلیون نفر افزایش یافت و چیزی نمانده است که تنها پس از گذشت ۲ هفته از آن روز شمار مبتلایان به چهار میلیون نفر برسد.

در این میان، رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای مدیریت و کنترل کرونا زیر سوال رفته، به طوری که نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ویروس کرونا را «ویروس ترامپ» نامیده است.

پلوسی گفت: من فکر می کنم با توجه به سخنان رئیس جمهوری، او با پذیرش پوشیدن ماسک، اشتباهاتی را که تاکنون مرتکب شده بود، درک کرده و به این تشخیص رسیده است که این ویروس دروغ نیست. این یک همه گیری است که به دلیل انفعال ترامپ بدتر شده و بهبودی در این موضعیت ایجاد نشده است.

با افزایش شیوع ویروس کرونا در سراسر آمریکا، انتقادها از اکراه اولیه ترامپ برای استفاده از ماسک و فشار مشاوران کاخ سفید بر مقامات بهداشتی تشدید شده است.

ترامپ پیشتر بارها در پیام های توئیتری خود ویروس کرونا را «ویروس چین» توصیف کرده بود که واکنش مقام های پکن را به دنبال داشت.

چین این اتهام رئیس جمهوری آمریکا را رد و در موضع گیری خود اعلام کرده که پکن معتقد است چین بیش از هر کشور دیگری برای مهار کرونا در جهان تلاش کرده و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نورزیده است و بیشترین هزینه ها را متقبل شده است.

چین به مقام های آمریکا توصیه کرده است به جای مقصر شمردن کشورهای دیگر، توجه خود را به مهار و پیشگیری شیوع ویروس کرونا در کشور خود متمرکز کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =