یک میلیون تن کالا در استان اردبیل جابجا شد

اردبیل - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در چهار ماه امسال یک میلیون تن کالا و بار در این استان جابجا شده است.

کلیم‌الله وثوقـی روز یکشنبه در بازدید از شهرک حمل و نقل اردبیل با بیان اینکه جابجایی کالا در استان در چهار ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است، افزود: در این مدت همچنین ۷۵ هزار برگ بارنامه صادر شده است.

وی محصولات کشاورزی، انواع سیمان، آب معدنی، انواع چوب، مواد غذایی و سوخت را از جمله عمده کالاهای جابجا شده در استان در این مدت ذکر کرد و گفت: حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم از اولویت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است.

وی با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی رانندگان سخت‌کوش و فعالان حوزه حمل و نقل اظهارداشت: وضعیت حمل و نقل کالا و بار در استان کاملا عادی و روان است.

او بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجرا است.

وثوقی با اشاره به فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با بیش از هفت هزار و ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری در استان اضافه کرد: ۱۱ هزار و ۴۰۰ راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل حمایت از فعالان بخش حمل و نقل کالا و مسافر را از دیگر اولویت‌های راهداری دانست و ادامه داد: تاکنون بیش از ۷۳ هزار حلقه لاستیک در بین رانندگان استان توزیع شده است.

وی گفت: در قالب کمیسیون ماده ۱۲ نظارت ویژه بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل انجام می‌شود و مردم ، رانندگان و صاحبان کالا می‌توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به این اداره کل اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =