ملی پوش زنجانی: جاده‌های زنجان برای ورزش همگانی دوچرخه‌سواری مناسب است

زنجان - ایرنا - دوچرخه سوار ملی پوش و صاحب نام زنجانی گفت: جاده‌های این استان برای ورزش دوچرخه‌سواری همگانی بسیار مناسب، کم‌نظیر و بی‌نقص است.

مهدی سهرابی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: به جرات می توان گفت که وضعیت مسیرهای جاده‌ای زنجان برای رکابزنی در بخش همگانی این رشته ورزشی در هیچ جای کشور و حتی جهان نیست.

وی با بیان اینکه مسیرهای امن، لذت بخش و همواری در این استان برای فعالیت در ورزش همگانی دوچرخه سواری وجود دارد، اظهار داشت: لازم است در بخش ورزش همگانی از فعالان در هیات دوچرخه سواری زنجان، پیشکسوتان و ورزشکاران حرفه‌ای، مشورت گرفت تا در این رشته ورزشی پرطرفدار از تخصص، دانش و تجربیات بالا و ارزشمند آنان به شکل بهتری بهره‌مند شد.

سهرابی که از ملی پوشان مطرح و عنوان دار ورزش دوچرخه سواری ایران و جهان است، تصریح کرد: مسیرها برای ورزش همگانی دوچرخه سواری باید امن و ایمن باشد تا میزان وقوع حوادث در این رشته از ورزش‌های همگانی به حداقل برسد.

وی افزود: متاسفانه برخی از مسیرها برای ورزش همگانی دوچرخه سواری امن نیست و متاسفانه برخی مواقع حوادث پیش بینی نشده و تلخ برای ورزشکاران اتفاق می افتد چراکه حادثه هیچ وقت خبر نمی کند و این ما هستیم که باید با درایت و تیزبینی های به موقع خود، سد راه رخدادهای ناگوار و تلخ شویم.

این دوچرخه سوار ملی پوش با بیان اینکه دوچرخه سواری اگر با ترس و دلهره همراه باشد، لذت‌آفرین و نشاط بخش نخواهد بود، اظهار داشت: حدود ۲۵ سال است که به فعالیت و تمرین در ورزش دوچرخه سواری به صورت حرفه‌ای روی آورده‌ام و در این مدت به این نتیجه رسیده‌ام که برخی ها به صورت عمدی یا سهوی، رعایت حال دوچرخه سواران را نمی کنند که این نیز خطر جانی برای این قشر دارد.

سهرابی، وضعیت ورزش همگانی دوچرخه سواری در این استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: زنجان به عنوان قطب ورزش دوچرخه سواری در بخش حرفه ای و همگانی است و تعداد علاقه‌مندان به فعالیت در این رشته ورزشی طی سال‌های اخیر نزدیک به ۱۰ برابر شده است.

وی با تاکید بر اینکه جاده‌های ترانزیت و آزادراه‌ها، محل مناسبی برای پرداختن به ورزش دوچرخه‌سواری همگانی نیست تاکید کرد: جاده گاوازنگ و امند که هزینه زیادی نیز صرف آن شده  به صورت تخصصی و همگانی برای این رشته ورزشی مناسب است که متاسفانه به ‌خاطر تغییر کاربری و احداث باغات و آمد و شد خودروها، این فرصت طلایی از ورزشکاران گرفته شده و در حال حاضر نیز حتی یک متر مسیر امن برای دوچرخه سواری در این نقطه نداریم.

سهرابی ابراز امیدواری کرد، مسوولان ذیربط به ورزش همگانی دوچرخه سواری بهای بیشتری دهند چراکه این بخش از ورزش دوچرخه سواری می تواند در کاهش ترافیک و آلودگی شهری، نقش بارزی ایفا کند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha