بارش نزولات آسمانی در آذربایجان غربی از ۴۰۰ میلی‌متر فراتر رفت

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: بارش نزولات آسمانی در استان از اول سال آبی جاری /اول مهر ۱۳۹۸/ تا صبح امروز /چهارم مرداد/ از مرز ۴۰۰ میلی‌متر گذشت.

اتابک جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش طی این مدت در آذربایجان غربی به ۴۰۱ میلیمتر رسیده است که این رقم، حدود ۵۰ میلی‌متر از متوسط درازمدت بیشتر است.
وی با اشاره به کاهش ۲۲ درصدی بارش طی سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان کرد: در مدت مشابه سال گذشته که یکی از سال های پربارش در تاریخ استان به شمار می رود، ۵۱۴ میلی‌متر نزولات آسمانی ثبت شده بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از وجود سه حوضه آبریز دریاچه ارومیه و رودخانه های زاب و ارس در آذربایجان غربی خبر داد و اضافه کرد: به طور متوسط در هر کدام از این حوضه ها به ترتیب ۳۷۷، ۸۵۶ و ۳۱۶ میلی متر بارش در سال آبی جاری گزارش شده که ۲۷، ۲۲ و هفت درصد کمتر از سال آبی گذشته است.
جعفری اظهار داشت: البته بارش های امسال نسبت به متوسط درازمدت رشد داشته که این افزایش در حوضه آبریز ارس ۱۹ درصد، دریاچه ارومیه ۶ درصد و رودخانه زاب حدود ۳۲ درصد است.
به گزارش ایرنا، متوسط بارش در سال آبی گذشته در آذربایجان غربی بیش از ۵۲۰ میلی‌متر بود که امسال با وجود بارش های مناسب، رسیدن به این رقم بسیار دور از انتظار است.
متوسط بارش در آذربایجان غربی بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =