۸۱ دستگاه ارز دیجیتال قاچاق از یک شرکت صنعتی در اراک کشف شد

اراک - ایرنا - جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ۸۱ دستگاه ارز دیجیتال قاچاق و فاقد مجوز قانونی از یک شرکت صنعتی در اراک کشف و ضبط شد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سرهنگ «یوسف سپهوند» افزود: مأموران پلیس امنیت عمومی استان  روز جمعه  با انجام تحقیقاتی از نگهداری غیرمجاز شماری دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) در یکی از شرکت‌های صنعتی شهرستان اراک مطلع شدند که موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. 
 وی بیان کرد: مأموران پس از شناسایی این شرکت صنعتی و با هماهنگی مقام قضایی، در بازدید از این محل موفق به کشف تعداد ۸۱ دستگاه ماینر قاچاق، بدون هرگونه مدارک مثبت گمرکی شدند. 
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: ارزش تقریبی این دستگاه‌ها هشت میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ سپهوند بیان کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

اختلاف بر سر چرای گوسفند در خنداب منجر به قتل شد

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: اختلاف بر سر چرای گوسفندان در شهرستان خنداب عصر روز جمعه منجر به وقوع قتل شد.

سرهنگ «کامیار چهری» افزود: با تماس مردمی تیراندازی در خنداب به پلیس گزارش شد و  ماموران برای ارزیابی مسئله در محل حاضر شدند که در پی تحقیقات اولیه روشن شد چند نفر بر سر چرای گوسفندان با همدیگر درگیر شده  و در حین درگیری یکی از این افراد با سلاح شکاری به سمت دیگران تیراندازی کرده است.

وی بیان کرد:  ۲ نفر از افراد حاضر در صحنه دعوا  بر اثر تیراندازی به شدت مصدوم شدند و یکی از آن‌ها پس از انتقال به مرکز درمانی به‌علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: ضارب پس از تیراندازی فرار کرده بود که با تحقیقات تخصصی و فنی ماموران  پلیس استان، در کمتر از ۶ ساعت در استان قم شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ چهری افزود: تمام طرفین  حاضر در این درگیری از سوی پلیس شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی  برخورد قانونی و قاطع با  آنان در حال پیگیری است.

توقیف اتوبوس حامل کالای قاچاق در شازند 
  
فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: یک دستگاه اتوبوس حامل کالای قاچاق در این شهرستان شناسایی و توقیف شد و در بازرسی از آن یک‌هزار و ۱۶ عدد شارژ همه‌کاره و هشت دستگاه جاروبرقی قاچاق به ارزش تقریبی ۵۵ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال کشف و ضبط شده است.

سرهنگ «محمدعقیل سلگی » افزود: این اتوبوس از استان‌های همجوار به سمت اراک در حرکت بود که در حین کنترل خودروهای عبوری متوقف شد و در این راستا ۲ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.

حادثه رانندگی در اراک یک کشته در پی داشت
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: حادثه رانندگی روز گذشته ( جمعه) در بلوار حافظیه اراک یک کشته در پی داشت.

سرهنگ سید «علی حسینی» افزود: این حادثه بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری با زنی ۶۹ ساله به وقوع پیوست که در اثر آن عابر پیاده مجروح و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

وی بیان کرد: خودروی متخلف پس از برخورد با عابر پیاده از از صحنه تصادف متواری شد و تلاش برای دستگیری راننده آن ادامه دارد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =