شبکه امامزادگان منسوب به امام سجاد(ع) در هرمزگان فعال می‌شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل اوقاف وامورخیریه هرمزگان گفت: همزمان با برگزاری دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، شبکه امامزادگان منسوب به آن حضرت به عنوان نخستین اقدام از سوی این اداره کل در استان فعال می‌شود.

حجت الاسلام حسین مهدیان روز شنبه در دیدار اعضای ستاد برگزاری دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در استان افزود: این شبکه همزمان با برگزاری دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی خود را در بستر مجازی گسترش می‌دهد.
مهدیان بر پیگیری ستاد برگزاری کنگره برای ترویج فرهنگ وقف جمعی و مشارکتی با نیت نشر معارف امام سجاد(ع) تاکیدکرد و گفت: مجموعه اوقاف نیز کمک خواهد کرد تا موقوفه یا موقوفاتی در راستای ترویج معارف سجادیه در استان هرمزگان به ثبت برسد. 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه هرمزگان اظهارداشت: امام سجاد(ع) با وجود آثار ارزشمندی که برای ما به ارث گذاشته‌اند، اما در جامعه هم خود حضرت هم آثارشان مظلوم واقع شده‌اند.
وی ابرازداشت: با تدابیری که در قالب برنامه‌های ۹ دوره کنگره اندیشیده شده، مخاطبان و مستمعان این کنگره در داخل و خارج از کشور با ابعاد شخصیت نورانی امام زین العابدین(ع) و نقش آن حضرت در احیا و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی پس از واقعه جانسوز عاشورا و آثار ارزشمندشان ازجمله صحیفه سجادیه و رساله الحقوق بیشتر آشنا شوند.

دعای هفتم صحیفه سجادیه برای سختی‌های جامعه آرامش بخش است
 مدیر موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه نیز با قدردانی از مجموعه اوقاف به جهت همراهی که در سال‌های گذشته با ستاد برگزاری داشته است، گفت: رهبر معظم انقلاب در اوج شیوع کرونا، آحاد مردم را به خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه توصیه فرمودند و این مهم بیانگر آن است که در سختی‌ها و گرفتاری‌ها آنچه برای جامعه ما آرام‌بخش خواهد بود توجه به ادعیه الهی و انسان ساز صحیفه سجادیه است. 
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی لبخندان تاکیدکرد: امسال با توجه به تاکید رهبرمعظم انقلاب و همچنین سپری شدن یک دهه از عمر مبارک کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، همگی باید تلاش کنیم تا رخدادی تاثیرگذار و آبرومند را رقم بزنیم.
 کنگره بین المللی امام سجاد(ع) همه ساله همزمان با سالروز شهادت امام سجاد(ع) چهارمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در ۲۵ محرم به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان و با همکاری ادارات و نهادهای استان و ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها