بنیاد مستضعفان منشا تحولات مثبت در سیستان و بلوچستان شده است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بنیاد مستضعفان در راستای محرومیت زدایی از منطقه نسبت به سال‌های قبل رشد فزاینده‌ای داشته و منشا تحولات و تغییرات مثبتی در این استان شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی  در نشست با رییس بنیاد مستضعفان کشور اظهارداشت: توجه بنیاد مستضعفان به این استان شتاب فزاینده و نگاه مطلوب‌تری داشته به گونه‌ای که طی یک ماه اخیر رییس این سازمان به منظور ارزیابی مناطق مختلف شمال و جنوب ۲ بار به این منطقه سفر کرده است.

 وی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان در مجموع ۶۰ میلیارد تومان از طریق نهادهای کمیته امداد و بهزیستی به سیستان و بلوچستان کمک کرده است، افزود: توجه به حاشیه نشینی شهر چابهار و همچنین کمک‌های مستقیم با اهدای سبد کالا، کمک‌های نقدی و کمک به تامین زیرساخت‌های این منطقه نتیجه مثبت سفر رییس بنیاد مستضعفان به این استان بوده است.

 رییس شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان به سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان در طرح توسعه نیروگاه چابهار اشاره کرد و گفت: مشارکت در سرمایه‌گذاری در این بخش علاوه‌بر تولید اشتغال به سایر پروژه‌ها نیز تحرک می‌بخشد.

رییس بنیاد مستضعفان نیز اظهارداشت: این بنیاد با هدف محرومیت زدایی، ظرف مدت ۴۸ ساعت بیش از ۴۵ میلیارد تومان از طریق کمیته امداد و بهزیستی به شهرستان‌های چابهار و قصرقند اختصاص داده است.

 سید پرویز فتاح ادامه داد: در یک طرح ضربتی ۲۰ هزار بسته حمایتی از اقشار آسیب پذیر از طریق بنیاد علوی در اختیار این شهرستان‌ها قرار گرفت.

 وی افزود: بنیاد مستضعفان متعهد شد ۲۰ میلیارد تومان به منظور تامین زیرساخت‌های برق حاشیه شهر چابهار اختصاص دهد.

 رییس بنیاد مستضعفان اظهارداشت: بنیاد مستضعفان سیمان موردنیاز برای بازسازی مناطق حاشیه چابهار را نیز به صورت رایگان تامین و در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: تعدادی از مدارس و مراکز بهداشتی موردنیاز حاشیه شهر چابهار نیز پس از جانمایی و تحویل زمین توسط این بنیاد احداث و همچنین هزینه خرید خودروهای جمع آوری زباله از مناطق حاشیه شهر هم پرداخت خواهد شد.

فتاح بیان کرد: علاوه بر اختصاص ۶۰ میلیارد تومان جهت تکمیل طرح‌های نیمه تمام، اجرای طرح‌های عمرانی و تسهیلات قرض الحسنه، بیش‌از ۱۰ هزار بسته غذایی هرکدام به ارزش سه میلیون ریال نیز برای افراد نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha