وکلا: هواوی قوانین تحریم آمریکا علیه ایران را نقض نکرده است

پکن- ایرنا- وکلای خانم منگ وانجو مدیر ارشد مالی شرکت هواوی اعلام کردند که ایمیل های رد و بدل شده میان هواوی و بانک «اچ. اس. بی. سی» (HSBC) نشان می دهد که هواوی قوانین تحریم آمریکا علیه ایران را نقض نکرده است اما این اسناد با درخواست آمریکا از پرونده حذف شده اند.

به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی چین،  وکلای خانم منگ با اشاره به پرونده های جدیدی که دادگاه روز پنجشنبه منتشر کرد مقامات آمریکا را به گمراه کردن دادگاه نظارت بر دادرسی و استرداد مدیر ارشد مالی هواوی متهم کردند.

وکلای مدیر ارشد شرکت مالی هواوی ادعا کردند که یکپارچگی روند قضایی دادگاه کانادا، توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و دیگر اعضای ارشد دولت به قصد استفاده از خانم منگ «به عنوان یک ابزار چانه زنی در مذاکره تجاری» تضعیف شده است.

وکلای منگ در بیانیه ای ادعا کردند که مقامات ایالات متحده آمریکا بخش های اصلی پاورپوینتی که توسط خانم منگ در سال ۲۰۱۳ به یک بانکدار HSBC در هنگ کنگ تحویل شده بود را حذف کرده اند.

ارائه پاورپوینت اکنون بخش اصلی شواهد ارائه شده توسط دولت ایالات متحده در حمایت از اتهام واهی علیه خانم منگ است آمریکا ادعا می کند او با گمراه کردن بانک «اچ. اس. بی. سی»، با یک شرکت وابسته به ایران به نام اسکای کام (Skycom) معامله دلاری کرده است اینگونه معاملات باعث می شود که این بانک تحت مجازات های ایالات متحده علیه ایران جریمه شود.

وکلای مدیر ارشد مالی شرکت هواوی چین اعلام کردند وکلا به نسخه ای از آن پاور پوینت دست یافته اند که نشان می دهد اسلایدهای شماره ۶ و ۱۶ آن حذف شده است در این اسلایدها آمده است که شرکت اسکای کام به عنوان شریک تجاری هواوی در زمینه فروش و خدمات با ایران همکاری می کند و هواوی فعالیت های تجاری عادی را در ایران انجام می دهد.

وکلای منگ همچنین می گویند در پشت ادعاهای ایالات متحده که می گوید فقط کارمندان رده پایین «اچ. اس. بی. سی» (HSBC) از رابطه هواوی و اسکای کام آگاه بودند ولی کارمندان ارشد چیزی نمی دانستند منطقی عجیب و غریب نهفته است.

آنها ایمیل هایی بین هوآوی و HSBC ارائه دادند که نشان می دهد در اوایل سال ۲۰۱۱، تعدادی از معاونان و مدیران ارشد HSBC از رابطه هوآوی و اسکای کام اطلاع داشتند.

خانم منگ در دسامبر سال ۲۰۱۸ در فرودگاه بین المللی ونکوور به حکم آمریکا دستگیر شد وی از سوی مقامات آمریکایی به دلیل سوء استفاده از «اچ. اس. بی. سی» در مورد رابطه هواوی با شرکتی که در ایران فعالیت می کند متهم شده است این کار «اچ. اس. بی. سی» را در معرض جریمه به دلیل نقض مجازات های ایالات متحده علیه تهران قرار داده است با این حال خانم منگ و هوآوی بارها و بارها هرگونه تخلف را رد کرده اند.

قرار است دادگاه خانم منگ در مورد استرداد او به امریکا اواخر ۲۰۲۱ برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =