زندان‌ها باید به کارگاه بزرگ حرفه آموزی تبدیل شوند

بندرعباس- ایرنا- سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع سازمان زندان‌های کشور گفت: زندان‌ها باید به کارگاه های بزرگ حرفه آموزی و مهارت تبدیل شوند  و زندانیان تحت آموزش‌های شغلی و اخلاقی قرار گیرند.

ابوالفضل حجتی پور شامگاه جمعه در بازدید از زندان میناب افزود: باید همه کارکنان در امر آموزش و اصلاح و تربیت زندانیان دخیل باشند و با ارائه آموزش‌های اصولی و هدفمند، زمینه بازگشت شرافتمندانه مددجویان به زندگی اجتماعی را فراهم کنند.

توسعه فرهنگ قرآنی محور برنامه‌های تربیتی در زندان‌های کشور است

سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها نیز بر ترویج و توسعه برنامه‌های قرآنی در زندان‌ها تاکید کرد و گفت: توسعه فرهنگ قرآنی، محور اصلی برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌های کشور است و باید در این راستا برنامه ریزی و اقدام‌های مناسبی انجام داد.
سیدعباس جوهری افزود: باید با برنامه‌های مدون و بهره گیری از کارشناسان و اساتید اهل فن، اخلاق و معنویت را در زندانیان احیاء کرد تا در مقابل اعمال خلاف قانون و هرگونه آسیب واکسینه شوند و گرایشی به سمت جرم و بزه نداشته باشند.

علیرضا بابایی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان زندان‌های کشور هم گفت: اصلاح و تربیت زندانیان و همچنین حرفه‌آموزی رویکرد تحولی در دوره مدیریت جدید سازمان  است که باید همه استان‌ها توجه ویژه‌ای به این مقوله‌ها داشته باشند.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان نیز در این بازدید اقدام‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف را تشریح کرد و اظهار داشت: اقدامات گسترده‌ای در راستای رسیدن به اهداف سازمانی هم در حوزه امنیتی و هم در حوزه اصلاحی و تربیتی درحال انجام است.
مصطفی کیشانی افزود: از ظرفیت تخصصی کارکنان در حوزه‌های مختلف برای ارتقای فرایند اصلاح و تربیت در زندان‌های هرمزگان استفاده می‌شود.
مسوولان ستادی سازمان زندان‌های کشور از بخش‌های مختلف زندان میناب از جمله آشپزخانه صنعتی، آسایشگاه سربازان وظیفه، بهداری، واحدهای آموزشی، دارالقران، مرکز فنی وحرفه ای و اشتغال و تعدادی از اندرزگاه های داخلی را مورد بازدید قرار دادند و از نزدیک نحوه ارائه خدمات رسانی به زندانیان را رصد  و ارزیابی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha