استاندار اردبیل: کم‌تر شدن تلفات کرونا در گرو همکاری مردم است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: در صورتی ‌که مردم در ۲ هفته آتی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، بیماری کرونا در مناطق مختلف این استان فروکش خواهد کرد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز جمعه در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا در مشگین‌شهر اظهارداشت: با توجه به نزدیک بودن ایام عزاداری ماه محرم باید تلاش کنیم تا قبل از ماه محرم وضعیت استان را از لحاظ بیماری کرونا  بهبود بخشیم. 

وی افزود: مردم استان اردبیل عاشق محرم و عزاداری امام حسین (ع) هستند و باید با ترویج فریضه امر به معروف مردم همدیگر را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت کنند.

بهنامجو با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شهرستان‌های اردبیل ، مشگین‌شهر ، نمین و نیر قرمز است، گفت: در صورتی‌که تعداد بستری‌های کرونایی در هر شهرستان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بیش از ۳۰ نفر باشد وضعیت آن منطقه قرمز اعلام می‌شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: برای عبور از شرایط فعلی نیازمند همراهی و همکاری مردم با مسوولان هستیم.

وی افزود: مردم با رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک از شرکت در مراسم عزا و عروسی خودداری و در صورت مشاهده چنین مراسمی افراد خاطی را معرفی نمایند.

بهنامجو همچنین از تعطیلی تمامی قلیان‌سراها و اماکن ورزشی در شهرها و روستای منطقه خبر داد.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی استان اردبیل روز جمعه اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ مورد بستری جدید ، ۵۰ مورد ترخیص و چهار مورد فوتی ناشی از کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل ثبت شده است.

از ۴۲۹ بیمار بستری نیز ۵۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =